5 tipov, ako si urobiť zo svojej kúpeľne SPA

pred 9 mesiacmi

Jeden zo skvelých spôsobov, ako si oddýchnuť počas dlhých zimných večerov, je absolvovať horúci kúpeľ. Ak sa chcete vo svojej kúpeľni cítiť ako na wellness pobyte, majte na pamäti nasledujúce rady.

1. Neutrálne farby

Ak si kúpeľňu zariadite v studených farbách (modrá, zelená, fialová), bude sa vám v nej ťažšie relaxovať. Pôsobia chladne a vy sa tak neuvoľníte. Neutrálne tóny sa možno zdajú na prvý pohľad nudné, no opak je pravdou. Môžete si zvoliť klasiku v podobe béžovej, sivej. V súčasnosti sú obľúbené aj svetlé odtiene pastelových farieb, ktoré vytvárajú pocit bezpečia.

shutterstock_547465162

 

2. Povrchy vytvárajúce teplo domova

Väčšina ľudí si potrpí najmä na praktickosť kúpeľne, a preto v nej mávajú studené, tvrdené či lesklé povrchy, keramiku a kov. Jednoduchým spôsobom, ako si ju zútulniť, je vniesť do jej interiéru drevo v podobe drezu, kúpeľňových rohoží alebo drevený obklad vane či umývadla.

shutterstock_548467537

 

3. Udržiavajte poriadok

Videli ste už niekedy kúpele, v ktorých by bol neporiadok? Určite nie. Vaša kúpeľňa by preto mala byť miestom, kde je vždy všetko na svojom mieste. Riešením, ako si udržať poriadok a kúpeľňu príliš nepreplniť, je nakúpiť si rôzne prútené košíky či sklenené nádoby.

Neoddeliteľnou súčasťou domácich kúpeľov by mali byť biele, voňavé a mäkkučké uteráky, ktoré tomuto miestu dodajú luxus. Nezabudnite ani na soľ či penu do kúpeľa.

shutterstock_545344744

 

4. Nezabudnuteľné vône

Je niečo krajšie a silnejšie ako aróma, ktorú pocítite pri vstupe do kúpeľov? Naplňte vašu kúpeľňu vôňou byliniek, vonných sviečok alebo esenciálnych olejov.

Geniálnou myšlienkou je zaviazať niekoľko vetvičiek eukalyptu okolo sprchovej hlavice. Vždy, keď bude zo sprchy stúpať para, kúpeľňa sa naplní dokonalou vôňou, ktorá je nielen podmanivá, ale zároveň prečistí vaše dýchacie cesty.

shutterstock_548393269

 

5. Dôležitým detailom sú svetlá

Osvetlenie v kúpeľni by malo byť jemné, aby dokonale podporilo vašu relaxáciu. Malo by sa dať nastaviť na rôznu intenzitu. Záleží to už len na vašej nálade. Do kúpeľne môžete umiestniť aj rôzne nástenné či závesné svietidlá a nezabudnite ani na osvetlenie vane. Relaxačnú atmosféru dotvorí zmyselné svetlo sviečok.

shutterstock_547083265
(IP)
Foto: shutterstock