Ako vniesť interiéru spálne nový dych

pred 8 mesiacmi

Každý z nás má nejakú predstavu o tom, čo by nemalo chýbať v bežnej spálni. Posteľ, nočný stolík, skriňa či šatník a možno aj lampa na čítanie. To, čo však urobí zo spálne dokonalé miesto, sú rôzne originálne doplnky.

Zatraktívniť dizajn svojej spálne môžete úplne jednoducho. Začnite napríklad nočným stolíkom. Nepotrebujete nábytok, ktorý je určený výlučne na to. Poslúžiť vám môže čokoľvek stabilné s rovným povrchom. Medzi najoriginálnejšie nápady v tejto oblasti patria bubny, staré stoličky či knihy naukladané na seba.

nocny stolik design sponge

Nebojte sa odvážnych farieb a vzorov

Možno ste v spálni zástancami jemných a svetlých farieb, ktoré vám pomôžu ľahšie zaspať. Nemali by ste zabúdať, že ak chcete mať hneď po zobudení dostatok pozitívnej energie, potrebujete v spálni aj výrazné prvky. Či už sa rozhodnete vymaľovať jednu stenu pestrou farbou, alebo si zvolíte tapetu s výstredným vzorom, svojej spálni pridáte štýl a sebe lepšiu náladu.

shutterstock_552614689

Živé kvety nesmú chýbať

Interiérové rastliny dokonale zapadnú do spálne, kde vám pomôžu udržiavať pravidelný prísun čerstvého vzduchu. Zároveň sa vďaka ich prirodzenej (zelenej) farbe budete cítiť rovnako príjemne ako niekde v prírode.

shutterstock_551643418

Pusťte do svojej spálne umenie

Neberte to tak, že si musíte na stenu zavesiť štandardný zarámovaný obraz. Zapojte svoju fantáziu a skúste si sami niečo namaľovať. Napríklad priamo na stenu alebo si na ňu zaveste zaujímavý koberec či fotografie.

shutterstock_552794338

Nezabudnite na priestor pred posteľou

Či už si v priestore za posteľou umiestnite stoličku, taburetky, malú komodu alebo pohodlné kreslo, izbu to nielen zútulní, ale zároveň získate aj praktický priestor na dočasné odloženie svojich vecí.

shutterstock_554207047

Dôležitý je aj koberec

Určite si do svojej spálne zaobstarajte príjemný huňatý koberec, ktorý ulahodí nielen očiam, ale zároveň spríjemní váš pocit, keď sa namiesto chladnej podlahy postavíte naň.

shutterstock_472460050
(IP)
Foto: shutterstock