Buďte doma šťastnejší

pred 8 mesiacmi

Naše bývanie je odrazom toho, akí sme. Všetko v našom interiéri určitým spôsobom vplýva na našu náladu, produktivitu a ovplyvňuje náš pohľad na život.

Vedecké štúdie potvrdili, že vplyv na naše šťastie môžu mať aj nepatrné zvyky, ktoré už ani nevnímame, pretože patria do našej každodennej rutiny.

Upravte si posteľ

Triviálny zvyk, akým je pravidelné ustielanie postele, vám nezaberie viac ako tri minúty a môže ovplyvniť vaše šťastie. Pýtate sa prečo? Ide o skvelý spôsob, ako ráno naštartovať svoje telo a jeho produktivitu.

shutterstock_518530300

Upracte si domácnosť

Pred odchodom do práce dajte každú izbu do poriadku. Vyhnete sa zbytočnému stresu z hľadania stratených kľúčov od auta, okuliarov a iných drobností. Vďaka jednoduchému „trojminútovému“ pravidlu ušetríte množstvo času.

Rozmiestnite si po byte spomienky

Urobte si zo svojho bývania galériu pozitívnych spomienok. Rozmiestnite si po stenách fotografie alebo si vytvorte nástenku, kde si pripnete lístky z koncertu či divadla.

shutterstock_565106896

 

Zaveďte si denníček

Nemusí ísť o ten klasický hmotný, ktorý vám zíde na um ako prvý. Dôležitejšie je urobiť si jednoduchú slovnú sumarizáciu najsilnejších okamihov na konci dňa, najlepšie v kruhu najbližších. Pokojne do toho zapojte svoje deti, manžela či spolubývajúcich. Človek sa tak naučí lepšie si vážiť svoj život a každý jeden deň.

Urobte láskavosť bez toho, aby ste očakávali, že sa vám vráti

Usteľte posteľ svojmu manželovi, bez toho aby ste očakávali protislužbu. Umyte riady namiesto vašej manželky. Vyneste odpad za svojho spolubývajúceho. Na to, aby ste boli šťastní, potrebujete mať uspokojujúce vzťahy so svojim okolím.

shutterstock_564967336
(IP)
Foto: shutterstock