Bývajte šetrne a ekologicky

pred 2 rokmi | PR článok

Dôvodov, prečo šetriť energiu v domácnosti, je viacero. Snaha o znižovanie nákladov na chod domácnosti z dôvodu nárastu cien energií, ochrana životného prostredia či hrozba vyčerpania prírodných zdrojov. Toto všetko nás núti správať sa čoraz šetrnejšie.

Ekologické cítenie a enviromentálne povedomie ľudí sa rokmi postupne zvyšuje. Aj pri stavbe či výbere nehnuteľnosti sa preto snažíme vyberať si novostavby, ktoré spĺňajú ekologické kritériá, alebo sami staviame s prihliadnutím na tieto zásady.

Kvalitné materiály neskôr ušetria

Ceny energií neustále stúpajú, aj preto treba pri výbere nehnuteľnosti zvážiť jej typ. Stavať sa totiž už dnes dá nielen rýchlo a ekonomicky, ale aj ekologicky. Vďaka precíznemu výberu a použitiu kvalitných materiálov môžete po počiatočnej investícii neskôr dlhodobo šetriť vďaka nízkej spotrebe energií. A kruh sa tak jednoducho uzavrie, keďže úspora energií znamená úsporu vašich peňazí a zároveň životného prostredia.

byvanie-enviro

Kvalitná tepelná izolácia je základ

V uzavretých miestnostiach trávime v priemere až neuveriteľných 90 % nášho času. Steny sú akoby našou treťou kožou. Preto sa optimálna klíma v interiéri odzrkadľuje na našej psychickej pohode aj fyzickom zdraví. O tepelnej pohode hovoríme vtedy, ak máme či už je leto alebo zima, v našom príbytku trvalo príjemnú teplotu.

Dobre navrhnuté novostavby rodinných a bytových domov sa pýšia kvalitnými tepelnoizolačnými vlastnosťami. Ich tepelné straty sú preto nízke. Správne zvolená tepelná izolácia a kvalitne odvedená práca vám môže na dlhé desaťročia znížiť účty za energiu až o polovicu. Ako základ pre nastavenie správnej tepelnej izolácie slúžia obvodové steny domu, ktoré oddeľujú vonkajšie prostredie od vnútorného a zabraňujú tak negatívnemu pôsobeniu externých faktorov. Kvalitné murované obvodové steny dokážu tepelne aj zvukovo izolovať stavbu a zároveň zabrániť vlhkosti v interiéri. V neposlednom rade znižujú tepelné úniky pri vykurovaní.