Bývajte v retro štýle

pred 10 mesiacmi

Pre tých, ktorí radi spomínajú na časy minulé, máme dobrú správu. Do módy sa vracia retro štýl, ktorý ešte stále nepovedal svoje posledné slovo. Zaspomínajte si na atmosféru 50-tych až 80-tych rokov a vytvorte si izbu v štýle spomienok vašich rodičov. 

Retro je latinský výraz, ktorý v preklade znamená ,,späť v čase“. Ak sa rozhodnete práve pre tento štýl, váš interiér by sa mal niesť v nádychu minulosti.

 

shutterstock_92543989

 

Retro bez pravidiel?

 

Za retro sa považujú prvky, ktoré boli moderné, potom vyšli z módy, ale v súčasnosti sa opäť stali trendy. Pre niekoho to však môže byť kreslo po starých rodičoch, vzorované tapety, či gramofóny alebo prenosné rádiá. Zariadiť si bývanie v tomto štýle nemá presne stanovené pravidlá. V súčasnosti je trendom kombinovanie moderného zariadenia s retro prvkami, ktorými interiér dokážete príjemne oživiť.

 

shutterstock_337009937

 

Starý nábytok nesmie chýbať

 

Jednou z možností, ako navodiť retro atmosféru, je kombinácia sýtych farieb a geometrických vzorov. Svoj domov môžete oživiť napríklad aj legendárnym nábytkom, ktorý nájdete u vás na povale či v pivnici. Ďalšou alternatívou je zájsť do bazára a kúpiť si stoličky, gauč či stôl, ktorý bol v minulosti považovaný za moderný. V neposlednom rade k najzákladnejším znakom tohto štýlu patria abstraktné kvetinové motívy či kontrastné vzory.

 

shutterstock_132384281

 

Všetko je však najmä o vašom estetickom cítení. Dôležité je priniesť charakteristickú atmosféru doby, ktorá vám v minulosti bola blízka.

 

shutterstock_74838712

 

Foto: shutterstock