Bývajte v retro štýle

pred 1 rokom

Pre tých, ktorí radi spomínajú na časy minulé, máme dobrú správu. Do módy sa vracia retro štýl, ktorý ešte stále nepovedal svoje posledné slovo. Zaspomínajte si na atmosféru 50-tych až 80-tych rokov a vytvorte si izbu v štýle spomienok vašich rodičov. 

Retro je latinský výraz, ktorý v preklade znamená ,,späť v čase“. Ak sa rozhodnete práve pre tento štýl, váš interiér by sa mal niesť v nádychu minulosti.

 

shutterstock_92543989

 

Retro bez pravidiel?

 

Za retro sa považujú prvky, ktoré boli moderné, potom vyšli z módy, ale v súčasnosti sa opäť stali trendy. Pre niekoho to však môže byť kreslo po starých rodičoch, vzorované tapety, či gramofóny alebo prenosné rádiá. Zariadiť si bývanie v tomto štýle nemá presne stanovené pravidlá. V súčasnosti je trendom kombinovanie moderného zariadenia s retro prvkami, ktorými interiér dokážete príjemne oživiť.

 

shutterstock_337009937

 

Starý nábytok nesmie chýbať

 

Jednou z možností, ako navodiť retro atmosféru, je kombinácia sýtych farieb a geometrických vzorov. Svoj domov môžete oživiť napríklad aj legendárnym nábytkom, ktorý nájdete u vás na povale či v pivnici. Ďalšou alternatívou je zájsť do bazára a kúpiť si stoličky, gauč či stôl, ktorý bol v minulosti považovaný za moderný. V neposlednom rade k najzákladnejším znakom tohto štýlu patria abstraktné kvetinové motívy či kontrastné vzory.

 

shutterstock_132384281

 

Všetko je však najmä o vašom estetickom cítení. Dôležité je priniesť charakteristickú atmosféru doby, ktorá vám v minulosti bola blízka.

 

shutterstock_74838712

 

Foto: shutterstock