Bývanie s domácimi miláčikmi

pred 9 mesiacmi

Majitelia psov a mačiek dobre vedia, že interiér ich domu či bytu je potrebné týmto zvieratkám prispôsobiť. Ako to urobiť tak, aby boli obe strany spokojné?

Prvou časťou interiéru, nad ktorou treba dôkladne porozmýšľať, je podlaha. Určite by ste ju nemali pokryť hrubým a ťažkým kobercom, ktorý sa stane miestom plným chlpov a v prípade nečakanej nehody sa bude veľmi komplikovane čistiť.

Laminátová podlaha milo prekvapí

Najlepšie je rozhodnúť sa pre tvrdé drevené podlahy alebo keramickú dlažbu. Ak si vyberiete laminátovú podlahu, je menej pravdepodobné, že dôjde k jej poškriabaniu alebo inému poškodeniu. V tomto prípade vám ani vysávanie nebude dlho trvať. Ideálne je však na laminátovú podlahu umiestniť ľahký a tvrdý koberec, ktorý zabráni pošmyknutiu vášho psa a stlmí aj hluk, ktorý vydáva svojimi labkami počas chôdze.

shutterstock_290880926

 

Ako ochrániť steny?

Pri príchode z prechádzky sa vám môže ľahko stať, že váš domáci miláčik príde domov mokrý alebo zablatený. Ak sa rozhodne zo seba špinu striasť v blízkosti stien alebo sa prípadne o ňu oprieť, katastrofa je na svete. Pri maľovaní stien preto použite farbu, ktorú je možné umývať, a pritom sa nezničí.

Doplnky prispôsobené zvieratkám

Najlepšie, čo môžete urobiť pri výbere bytových doplnkov, je zvoliť ich vo farbe srsti vášho miláčika. Chlpy sa tak stanú menej nápadnými. Pri výbere sedačky dbajte na to, aby sa jej materiál mohol v prípade potreby tepovať či drhnúť handričkou. Ak máte mačku alebo má váš pes dlhé pazúry, zvoľte sedačku z čo najtesnejšie tkaného materiálu. Znížite tak riziko, že sa v látke zvieratko zasekne a pri vyslobodení látku roztrhne.

Na kožené či koženkové bytové doplnky radšej úplne zabudnite. Nielenže sú drahšie ako bežné textílie, navyše ich zvieratká ľahko poškriabu.

shutterstock_532222684

 

Posteľ pre psíka či mačičku

Dôležitou súčasťou interiéru, kde bývajú domáci miláčikovia, musí byť ich pelech. Miesto, ktoré je ich osobným priestorom, kde sa cítia bezpečne a pohodlne. Ako ho zariadite a kde ho umiestnite je len na vás, no hlavný dôraz by ste mali klásť na praktickosť.

shutterstock_548230651
(IP)
Foto: shutterstock