Čierna tabuľa v byte

pred 1 rokom

Ste kreatívni? Radi zveľadujete svoje bývanie? A dokonca si viete veľa vecí urobiť aj svojpomocne? Máme pre vás jednoduchý tip, ktorý vnesie do vášho interiéru moderný a netradičný prvok.

Biela stena je akoby papier, na ktorý sa dá kresliť. Deti je preto ťažké presvedčiť, aby po nej nečmárali. Stačí krátka nestrážená chvíľka a na stene máte „obraz“. Hoci sa všetkým rodičom páčia výtvory ich ratolestí, tento nie je vo väčšine prípadov vítaný.

 

Motivácia partnera

Tabuľu si všetci pamätáme zo školy. Teraz si ju môžete veľmi jednoducho vytvoriť aj doma. Dajú sa na ňu písať rôzne odkazy pre rodinných príslušníkov, úlohy, ktoré je potrebné v ten deň urobiť, ale aj pekné vety, ktoré budú motivovať napríklad vášho partnera. Maľujte, zapisujte, podčiarkujte a mažte… Nebojte sa čiernej farby v interiéri.

 

Čo všetko sa dá natrieť?

Čiernu farbu si užijete v kuchyni, detskej izbe, v predsieni alebo na chodbe. Fantázii sa medze nekladú. Farba drží na dreve, stene, plaste, ale aj na železe. Deťom v detskej izbe urobíte radosť natretou stenou, na ktorú si budú môcť donekonečna kresliť.

Ak si stenu netrúfate sami natrieť a chcete začať niečím menším, vyrobte si malé tabuľky do kvetináčov. Skvelý nápad je tiež natrieť obyčajnú dosku, ktorú postavíte k stene. Ak vo vás drieme dizajnér, dosku môžete orámovať výraznou farbou. Čierna tak bude efektná aj na poličkách alebo dverách komody. Ak patríte k zábudlivcom, urobte si tabuľu v predsieni, alebo natrite rovno vchodové dvere. Tam si môžete napísať odkaz, čo nemáte zabudnúť pri odchode z domu – mobil, peniaze, kľúče… Nikdy sa už nebudete musieť domov vracať s tým, že ste niečo zabudli.

 

Kúpiť treba…

Máte v kuchyni staršiu chladničku, na ktorú sa už neviete ani pozerať a radšej ste ju obložili magnetkami? Radšej si ju natrite. Opäť je k dispozícii čierna. Nielenže získate originálny kus kuchynského spotrebiča, ale zároveň aj praktického pomocníka na plánovanie nákupu. Plocha chladničky totiž môže poslúžiť na písanie nákupného zoznamu a keďže je magnetická, pokojne na ňu pripnite odkazy pre členov rodiny.

 

Ako na to?

Na trhu existujú tabuľové farby, ktoré kúpite v špecializovaných predajniach. Rovnako dobre vám však poslúži aj obyčajná matná akrylová farba. Stačí povrch dôkladne odmastiť a natrieť. Ak si na čiernu netrúfate, môžete vyskúšať akúkoľvek inú farbu, na ktorej sa budú kriedy vynímať.

 

Údržba

S údržbou si netreba robiť ťažkú hlavu. Opäť sa vráťte v spomienkach do školy. Popísanú plochu jednoducho umyjete vlhkou handričkou a môžete písať znovu a znovu…

 

Tip

Dvere, stenu alebo iný povrch môžete natrieť aj magnetickou farbou. Vznikne nástenka, kam pomocou magnetiek pripnete fotky, výstrižky, recepty alebo obrázky. Vyskúšajte čiernu na dvere potravinovej skrine zvnútra. Využijete ich na nákupný zoznam.

 

Foto: p30car.com, erinspain.com