Domov v talianskom štýle

pred 1 rokom

Taliansko je krajina, ktorá má snáď všetko. Či už to je priezračné more, mohutné hory, historické pamiatky, módu či vlastnú architektúru. Ak sa tejto krajiny neviete nabažiť, vytvorte si podľa nej vlastný domov.

 

Prírodné farby a starnúci dojem

Charakteristickou črtou talianskeho štýlu je jednoduchosť. Práve v tejto architektúre dokážete skĺbiť modernosť s vintage štýlom. Nábytok by mal pôsobiť starým dojmom s jednoduchými líniami. Izby však môžete doplniť zdobenými zrkadlami a obrazmi s honosnými rámami. Taliani majú radi prírodné farby, preto v ich domácnostiach často nájdete bielu alebo béžovú. Preferujú hrubé opracovanie stien a často využívajú kameň alebo drevo, ktoré vytvára útulný dojem.

 

shutterstock_355256201

 

Potrpia si na jedáleň

Taliani sú známi svojou kuchyňou, preto je pre nich dôležité mať vo svojej domácnosti veľký jedálenský stôl s množstvom stoličiek. Potrpia si aj na osvetlenie, ktoré preferujú vo forme sklenených lustrov. Kuchyňa je často spojená s obývačkou, aby vôňa jedál prenikala do všetkých obývacích izieb.

 

shutterstock_235919764

 

Praktická stránka

Okrem nábytku, ktorý by mal pôsobiť starým dojmom, do popredia dávajú aj jeho praktickú stránku. Skrine v obývačke a spálni majú často množstvo ukladacieho priestoru.

Umenie nesmie chýbať

Taliani milujú umenie. Niet divu, keďže práve z tejto krajiny pochádzajú maliari ako Leonardo da Vinci, Raffael či skladatelia ako Vivaldi alebo Giuseppe Verdi. Vo vašom domove by preto nemali chýbať maliarske diela alebo hudobné nástroje ako klavír, husle.

 

shutterstock_170315006

 

 

Foto: Shutterstock