Doprajte deťom izbu ako z rozprávky

pred 11 mesiacmi

Detská izba je miestom, kde vaše ratolesti trávia vari aj najviac času. Hrajú sa, študujú, oddychujú. Pri vstupe do ich detského kráľovstva by malo byť každému jasné, kto v ňom býva. Je dôležité, aby ste vystihli nielen charakter a záľuby svojho syna či dcéry, ale aby sa v nej cítili čo najpríjemnejšie.

Ako malé deti ste určite snívali o tom, že by ste chceli byť princeznou, superhrdinom, námorníkom alebo kozmonautom. Dnes tomu nie je inak. Aj v súčasnosti deti snívajú o rôznych povolaniach a obdivujú nadprirodzené postavy. Čo keby ste svojim ratolestiam splnili tento sen vo forme detskej izby a vyčarovali z nej kráľovskú komnatu, či pirátsku loď?

 

shutterstock_397731877

 

shutterstock_348309062

 

 

Vyzdobte izbu podľa predstáv detí

V dnešnej dobe už nie je problém zohnať nábytok s akýmkoľvek motívom. Ak však nechcete míňať veľa peňazí môžete si ho vyzdobiť alebo namaľovať sami. Stačia vám nálepky, tapety a farba.

Doprajte deťom pohľad z výšky

Mnoho detí túži po domčeku na strome a pozerať na svet z výšky. Prečo im to nedopriať. Skúste si zaobstarať dvojposchodovú posteľ. Tá nielen že vašim deťom vyčarí úsmev na tvári, ale ušetrí aj priestor.

 

shutterstock_249214336

 

Jednoduchý nábytok

Ak už poznáte túžby vášho dieťaťa, je dobré, aby ste vyberali dekorácie s jednoduchým dizajnom. Či už to budú šperkovnice, komody, alebo stolíky. Deťom sa totiž po čase motív izby zunuje. Steny môžete premaľovať, zabezpečte si však nábytok, ktorý bude vyzerať jednoducho a nadčasovo.

 

shutterstock_426098833

 

Vyhnite sa pestrým farbám

Odporúča sa namaľovať steny detskej izby vo svetlých odtieňoch. Vyhnite sa krikľavým farbám, ktoré stimulujú nervozitu a podráždenosť. Čierna, sivá alebo tmavomodrá farba takisto nie sú najlepším riešením. Tie zase dokážu dieťa utlmiť a unaviť. Najlepšou voľbou je kombinácia pastelových farieb, ktoré pôsobia povzbudivo a dodávajú potrebnú energiu.

 

Foto: shutterstock