Doprajte deťom izbu ako z rozprávky

pred 1 rokom

Detská izba je miestom, kde vaše ratolesti trávia vari aj najviac času. Hrajú sa, študujú, oddychujú. Pri vstupe do ich detského kráľovstva by malo byť každému jasné, kto v ňom býva. Je dôležité, aby ste vystihli nielen charakter a záľuby svojho syna či dcéry, ale aby sa v nej cítili čo najpríjemnejšie.

Ako malé deti ste určite snívali o tom, že by ste chceli byť princeznou, superhrdinom, námorníkom alebo kozmonautom. Dnes tomu nie je inak. Aj v súčasnosti deti snívajú o rôznych povolaniach a obdivujú nadprirodzené postavy. Čo keby ste svojim ratolestiam splnili tento sen vo forme detskej izby a vyčarovali z nej kráľovskú komnatu, či pirátsku loď?

 

shutterstock_397731877

 

shutterstock_348309062

 

 

Vyzdobte izbu podľa predstáv detí

V dnešnej dobe už nie je problém zohnať nábytok s akýmkoľvek motívom. Ak však nechcete míňať veľa peňazí môžete si ho vyzdobiť alebo namaľovať sami. Stačia vám nálepky, tapety a farba.

Doprajte deťom pohľad z výšky

Mnoho detí túži po domčeku na strome a pozerať na svet z výšky. Prečo im to nedopriať. Skúste si zaobstarať dvojposchodovú posteľ. Tá nielen že vašim deťom vyčarí úsmev na tvári, ale ušetrí aj priestor.

 

shutterstock_249214336

 

Jednoduchý nábytok

Ak už poznáte túžby vášho dieťaťa, je dobré, aby ste vyberali dekorácie s jednoduchým dizajnom. Či už to budú šperkovnice, komody, alebo stolíky. Deťom sa totiž po čase motív izby zunuje. Steny môžete premaľovať, zabezpečte si však nábytok, ktorý bude vyzerať jednoducho a nadčasovo.

 

shutterstock_426098833

 

Vyhnite sa pestrým farbám

Odporúča sa namaľovať steny detskej izby vo svetlých odtieňoch. Vyhnite sa krikľavým farbám, ktoré stimulujú nervozitu a podráždenosť. Čierna, sivá alebo tmavomodrá farba takisto nie sú najlepším riešením. Tie zase dokážu dieťa utlmiť a unaviť. Najlepšou voľbou je kombinácia pastelových farieb, ktoré pôsobia povzbudivo a dodávajú potrebnú energiu.

 

Foto: shutterstock