Drevené prvky v kuchyni. Správna voľba či krok vedľa?

pred 6 mesiacmi

Nelakované či naoko nedokončené horné drevené skrinky v kombinácii s elegantným štýlom zvyšku kuchyne vyvolajú príjemné teplo domova. 


To, že minimalizmus je tohtoročným dizajnérskym trendom, snáď pripomínať netreba. No jedným zo spôsobov, ako sa kuchyni dá vdýchnuť nový život je, že do nej zakomponujete prírodné materiály.

wood_kitchen (3)

Drevo môžete okrem skriniek použiť aj na pokrytie stien. Z kuchyne urobia útulné miesto, ktoré bude pohostinnosť priam vyžarovať. 

Nadčasovou voľbou je drevená podlaha s výraznou textúrou. Ak ju skombinujete so sklenenými dvierkami na skrinkách a mramorovou kuchynskou linkou, vaša kuchyňa bude vyzerať úplne bezchybne. 

Kuchyňu s drevenými prvkami výborne doplnia dlhé horizontálne okná, cez ktoré môžete sledovať prírodu hoci aj priamo pri umývaní riadu.

wood_kitchen (2)

Drevené skrinky farebne skombinujte s okennými rámami a priestor tak zharmonizujete. Ak k tomu ešte pridáte biele dlaždice, kuchyňa bude pôsobiť sviežo a čisto. 

Aj keď vám váš prvotný inštinkt bude hovoriť, aby ste drevené skrinky či poličky skombinovali so žiarivobielymi stenami, omnoho lepšie urobíte, ak zvolíte výraznejšiu farbu. 


(IP)
Foto: shutterstock