Industriálny štýl to je nadčasovosť a originalita

pred 1 rokom

Industriálny štýl siaha do obdobia 19. storočia. Na okrajových štvrtiach miest vznikali výrobné továrne, haly či dielne. Postupom času sa priemyselné priestory rozšírili aj do mestských centier. Medzi novšie trendy v bývaní patrí práve revitalizovanie priemyselných objektov do podoby obytných plôch. Tento štýl bývania je preferovaný predovšetkým mladými ľuďmi, umelcami či architektmi.

 

Priemyselný alebo industriálny štýl vznikol pri snahe zachovať v loftových priestoroch typický vzhľad starých tovární. Pri pohľade na byt v industriálnom štýle je príznačným dizajnovým prvkom surový betónový, málo opracovaný povrch, ale aj nedokonale natretá tehla.

 

shutterstock_223037743

 

Ak si chcete zariadiť byt v tomto štýle, nemali by ste zabúdať na charakteristický nábytok a detaily. Trendy je nábytok na kolieskach, staré plechové nádoby a kontajnery či mechanizmy spojené drevom, lanom, železnými trúbkami či kožou. Individualitu bytu najviac zvýraznia originálne patinované a jedinečné doplnky, ktoré upútajú svojím hrubým opracovaním. Charakteristické sú odkryté konštrukčné prvky ako oceľové trámy, železobetónové stĺpy či priznané pôvodné rozvody inštalácií. Celkovú atmosféru industriálnej obytnej plochy dotvára osvetlenie v podobe štýlových svietidiel pripomínajúce továrenské lampy či umelecké retro spotrebiče z nehrdzavejúcej ocele.

 

shutterstock_369752636

 

Bývanie zariadené v idustriálnom štýle môžeme považovať za nadčasové a efektné. Okrem obývateľných plôch je industriálny štýl veľmi populárny aj vo vybavení barov a reštaurácii aj u nás v Košiciach.

 

shutterstock_327642566 shutterstock_440453431

 

 

Foto: Shutterstock