Jednoduché riešenia bežných domácich problémov

pred 6 mesiacmi

Škvrny na podlahe, deravá sieťka na hmyz či ošúchané drevené povrchy. Každý z nás sa v domácnosti stretáva s týmito problémami. Mnohí ľudia sa boja vziať situáciu do vlastných rúk, a preto radšej minú veľký obnos peňazí na drahé opravy. Vďaka našim šikovným radám sa však s bežnými domácimi problémami dokážete ľahko vysporiadať.

Škvrny, ktoré vám ostali v umývadle po farbení vlasov, odstránite s pomocou zubnej pasty, ktorú stačí nechať na špinavých miestach asi 10 minút pôsobiť a potom ich vydrhnúť sódou bikarbónou.


Keď sa stretnete so škvrnami od vody na drevenej podlahe či nábytku, priložte na postihnuté miesto bavlnenú handričku a stredne rozohriatu žehličku. Tá sa postará o to, aby škvrna zmizla. 

Lietajú vám muchy po byte napriek tomu, že máte na všetkých oknách i na balkónových dverách sieťky? Zrejme budú niekde deravé. Ľahko túto situáciu napravíte s priesvitným lakom na nechty, ktorý stačí na dierky naniesť a nechať ho zaschnúť. 

Staré drevené dvere či okenné rámy nemusíte hneď meniť za nové, stačí, ak zlepšíte ich vzhľad pomocou epoxidového náteru. 

Na nerezových povrchoch v kuchyni či kúpeľni často ostávajú odtlačky prstov. Ak sa ich chcete zbaviť, na handričku si nalejte trochu olivového oleja a špinavé povrchy pretrite. 

Aj s vŕzgajúcou podlahou si môžete sami ľahko a rýchlo poradiť, a to tak, že medzi jej špáry nasypete trochu detského púdru. 

Určite ste sa už niekoľkokrát stretli s tým, že ste chceli odstrániť skrutku so zničeným závitom z nejakého povrchu a nevedeli ste ako. V tomto prípade vám pomôže obyčajná, no dostatočne široká gumička. Položte ju na skrutku a potom použite skrutkovač tak, ako sa bežne používa. Skrutka by mala bez problémov ihneď povoliť. 
 


(IP)
Foto: shutterstock