Jesenné dekorácie u vás doma

pred 11 mesiacmi

Sychravé počasie, chladné dni, padajúce listy a studený vietor. Máme tu jeseň. Aj keď práve toto ročné obdobie môže pôsobiť depresívne, vy si vašu domácnosť môžete spríjemniť peknými jesennými dekoráciami. 

Jeseň je farebným obdobím, kedy sa vie príroda poriadne vyšantiť. Materiál na tvorbu vašich dekorácií nájdete na každom kroku. Či už to sú šípky, gaštany, opadané listy alebo konáriky.

 

Veniec inšpirovaný jeseňou

 

Najčastejšou dekoráciou pri príprave jesenného venca je vysušená kukurica alebo šípky. Prevládať by v ňom mali teplé farby ako žltá, oranžová či červená. Veniec je vhodnou dekoráciou či už na dvere, stôl alebo len tak na stenu.

 

shutterstock_486373990

 

Potrebujeme:

lepiacu pištoľ
vysušené kukurice rovnakej dĺžky (počet podľa potreby)
slamený veniec

 

Postup:

Zo suchých kukuríc opatrne vytiahnite šúpolie tak, aby smerovalo nahor od jej vrcholov. Potom kukurice môžete pomaly lepiť bokmi o seba, aby vytvorili kruh. Druhou alternatívou je lepenie ich končekov o slamený veniec. Zvoľte farebné kukurice, aby bol veniec pestrý a obsahoval všetky farby jesene.

 

shutterstock_325038011

 

Kútik v jeseni

 

Jeseň je ako stvorená na vytvorenie svietnika z farebného lístia, žaluďov či šípok. Stačí vám obyčajný pohár alebo fľaša na zaváranie. Tie môžete oblepiť vysušenými listami a vložiť doň sviečku. Hrdlo pohára môžete obviazať buď špagátom, alebo kúskom vrecoviny. Druhou možnosťou je vyrobiť si jesenný kútik. Na tácku poukladajte žaluďe, listy, šípky či vysušené farebné kukurice.

 

shutterstock_322787348

 

Jeseň vo vašom domove si môžete vytvoriť pomocou akýchkoľvek prírodných dekorácií. Stačí sa len poobzerať okolo seba. Inšpirácia je kdekoľvek.

 

shutterstock_213208414

 

shutterstock_479943250

 

Foto: shutterstock