Komody sú v móde

pred 11 mesiacmi

V poslednom období sa rozšíril ,,boom“ nakupovania komód. Tí, ktorí si mysleli, že sú dávno out, mýlite sa. Tento kus nábytku nájde svoje využitie v akejkoľvek izbe.

Skôr ako sa však rozhodnete, že si komodu zabezpečíte, musíte si v prvom rade ujasniť, do ktorej miestnosti ju chcete umiestniť. Dôležitá je nielen funkčnosť, ale aj estetický vzhľad. Komody sú však univerzálny druh nábytku s množstvom odkladacieho priestoru. Môžete do nich uložiť knihy, periny alebo hračky.

 

shutterstock_365691080

 

Z komody bielizník alebo bar

Vybrať si môžete komodu so zásuvkami, ktorá je vhodná na chodbu, alebo do spálne. V nej môžete uskladniť všetko, čo nechcete mať na očiach. Môže slúžiť napríklad ako bielizník. Ak sa rozhodnete pre kombinovanú komodu, tá svoje uplatnenie nájde v obývačke alebo detskej izbe, kde do nej môže vaše dieťa poukladať pastelky alebo zošity. V obývacej miestnosti ju pretvorte napríklad na bar. Zásuvky poslúžia na uloženie sladkostí, prestierania či nápojov.

 

shutterstock_313729793

 

Veľká alebo malá?

Komody sa najčastejšie vyrábajú z masívneho dreva. Niekedy sú kombinované s kovovými prvkami alebo sklom. Pri výbere dbajte aj na kritériá ako sú výška, šírka, ale aj hĺbka zásuviek. Čo sa týka jej rozmerov, všetko záleží od toho, koľko máte voľného priestoru. Avšak komoda, ktorá má byť funkčná, by nemala byť ani malá, ani veľká, aby neovplyvnila estetickosť interiéru.

 

shutterstock_434156572

 

shutterstock_391433947

 

shutterstock_476300248

 

 

Foto: shutterstock