Kráľovstvo v štýle dámskeho kútika

pred 12 mesiacmi

Každá žena, či už  slobodná alebo vydatá, potrebuje vo svojom domove vlastný, súkromný priestor. Je to miesto, kde sa bude cítiť príjemne a môže sa venovať iba sebe samej. Pozrime sa na to, ako si dámsky kútik vytvoriť a čo všetko by mal obsahovať.

Nie je tajomstvom, že ženy túžia po vlastnom malom kráľovstve. Jeho základnou súčasťou je toaletný stolík, kde sa nachádza kozmetika, šperky, jednoducho všetky tajné ,,ingrediencie“ na to, aby ste sa premenili na očarujúcu ženu.

shutterstock_253199530

 

shutterstock_276329693

 

Čas len pre seba

Ranná a večerná toaleta je  pre mnohých každodenným procesom. V kúpeľni vedia ženy stráviť aj niekoľko hodín, čo muž nikdy nedokáže pochopiť. Vyklopkáva na dvere, či ste sa náhodou ,,neutopili“ alebo sa pýta,  čo tam tak dlho robíte. Čo keby ste časť zo svojej kúpeľne preniesli na toaletný stolík? Starostlivosti o pleť či vlasy sa tak môžete venovať koľko len chcete.  Nezabudnite, že súčasťou vášho malého kráľovstva nie je iba toaletný stolík, ale aj zrkadlo a pohodlná stolička či taburetka.

shutterstock_331759061

 

shutterstock_394254358 (1)

 

Stôl podľa vkusu

Ako si však vybrať ten správny stôl? Nezabúdajte, že by mal obsahovať viacero zásuviek či už na šperky, spomínanú kozmetiku alebo drobné doplnky. Ak sa predsa rozhodnete si zadovážiť stôl bez zásuviek, doplňte ho napríklad štýlovou šperkovnicou. Všetko však záleží len na vašom vkuse. V poslednom období je v móde – rustikálny a provensálsky štýl, ktorý dodá vášmu kráľovstvu romantický nádych.

 

Dámsky kútik v spálni

Toaletný stolík je najlepšie umiestniť v slnečnom priestore, napríklad pod oknom. Čo sa týka izieb najvhodnejšou miestnosťou  je spálňa. Práve tam si môžete oddýchnuť a venovať sa iba sebe samej.

Foto: shutterstock