Kúpeľňové trendy na rok 2017

pred 7 mesiacmi

Mnoho súčasných dizajnérskych prvkov odkazuje na staršie štýly, ktoré kombinuje s modernými. Aj naďalej platí, že minimalistický dizajn a čisté línie sú absolútne nadčasové.

Vzorované dlaždice zútulňujú priestor kúpeľne a dodávajú mu špecifický ráz. Ak sa obávate, že je finančne náročné obložiť nimi celú kúpeľňu, použite ich len na obloženie steny do určitej výšky alebo nimi ozdobte priestor okolo umývadla či vane.

 

Rustikálne a priemyselné prvky sú ďalším spôsobom, ako priniesť trendy komponenty do vašej kúpeľne. Môžu to byť medené rúrky či obnažené tehly.

bathroom (1)

 

Vidiecke prvky kúpeľni dodajú nadčasovú atmosféru. Ak máte v miestnosti nejaký priestor navyše, ozdobte ho vintage kúskom. Vďaka opotrebovanému nábytku vaša kúpeľňa nielen získa celkom nový dizajn, ale zároveň sa môžete tešiť z nového odkladacieho priestoru.

 

bathroom (2)

 

Francúzske dvere urobia zo sprchovacieho kúta vaše obľúbené miesto, a zároveň opticky krásne zväčšia celý priestor kúpeľňe, ktorý aj zosvetlia.

 

Súčasťou módnych trendov roku 2017 budú tmavšie farby použité v kúpeľňových priestoroch. Je ich však potrebné vyvážiť s lesklými bielymi doplnkami či zlatými akcentmi, aby kúpeľňa nepôsobila priveľmi pochmúrne.

 

Okrúhle zrkadlá sú skvelým spôsobom, ako zmäkčiť tvrdé línie modernej kúpeľne, a zároveň sú aj príjemné na pohľad. Či sa rozhodnete pre dvojicu menších zrkadiel nad umývadlom alebo si vyberiete iba jedno väčšie, je len na vás.

bathroom (4)

 

 

(IP)

Foto: shutterstock