Lacné a efektívne spôsoby na skrášlenie obývačky

pred 6 mesiacmi

Obývacie izby sú miestom, kde to najviac žije. Zabávame sa tu s priateľmi, relaxujeme po večeroch pri pozeraní televízie či pri čítaní kníh a venujeme sa nespočetnému množstvu ďalších aktivít. 

,,Nakúpte” u seba doma


Namiesto toho, aby ste šli do obchodu kupovať nové predmety na zútulnenie obývačky, sa stačí prejsť po svojom dome či byte a ,,požičať si” niektoré predmety z iných izieb. 

Zeleň je jedným zo skvelých spôsobov, ako oživiť priestor. Ak chcete v tejto oblasti ušetriť, stačí navštíviť kamarátov či rodinu a poprosiť ich, aby vám z rastlín, ktoré sa vám páčia, kúsok odtrhli. Potom budete potrebovať nájsť už len kvetináč, kam svojho nového prírodného kamaráta zasadíte. 

obyvacka (1)

Zoberte si staré knihy a poukladajte ich na seba. Môžu vám vytvoriť nový odkladací priestor či nahradiť nevyhnutný kus nábytku. Ak použijete rôznofarebné knihy, priestor príjemne oživíte.

Popremiestňujte nábytok

Vytvorte si na pohľad novú obývačku. Stačí vám zmeniť orientáciu pohovky, premiestniť televíziu či jedálenský stôl umiestniť pod okno.

obyvacka (2)

Maľujte!

Nakreslite si vlastné obrazy, ktoré zavesíte na stenu. Okamžite získate priestor, ktorý bude vyzerať sviežo, novo a vyvolá vo vás príjemné pocity. Výhodou je, že na to naozaj nepotrebujete veľký obnos peňazí. 


Nájdite krásu v každodennosti

Zamyslite sa nad tým, ktoré predmety sú vizuálne príťažlivé. Môže to byť vaša zbierka obuvi, zavesený bicykel na stene či gitara alebo staré kimono.

Do it yourself projects

Žiaden pocit sa nevyrovná tomu, keď si niečo vyrobíte sami svojimi vlastnými rukami. Môže to byť ručne šitý vankúš, patchworková deka alebo čokoľvek iné.

obyvacka (4)

(IP)
Foto: shutterstock