Lak na nechty ako užitočný pomocník v domácnosti

pred 8 mesiacmi

Nielenže si vďaka nemu skrášlite svoje nechty, môžete ho využiť aj na množstvo iných činností. Pravdepodobne ste už počuli o tom, že lak na nechty môže dočasne zachrániť vaše silonky, ale že s ním môžete opraviť aj rozbité dlaždice, ste istotne netušili.

Udrží skrutky pritiahnuté

Číri lak na nechty môžete použiť napríklad na upevnenie skrutiek vo vašich okuliaroch. Ak ich už máte dostatočne pritiahnuté, stačí ich len zhora potrieť. Lak môžete aplikovať aj priamo do závitu ešte predtým ako skrutku zaskrutkujete. 

Oprava rozbitých dlaždíc

Veľmi poškodené dlaždice si vyžadujú profesionálnu opravu, ale pokiaľ ich máte keramické či porcelánové a len s menšími trhlinami, dokážete ich ľahko opraviť s obyčajným priesvitným lakom na nechty. Najskôr ich však odmastite mydlovou vodou a potom aplikujte toľko vrstiev laku, kým trhlina neprestane byť viditeľná.

Dočasne si môžete opraviť okuliare aj okno

Ak sa zrazu ocitnete tvárou v tvár prasknutému sklu, aplikujte do praskliny priesvitný lak na nechty. Väčšie škody síce nezachránite, ale malé prasklinky dočasne áno.

Laná sa nebudú štiepiť

Ak natriete lakom na nechty lano, špagát či nejaký povrázok, nebudú náchylné na štiepenie a bude sa vám s nimi ľahšie pracovať. Ocenia to najmä ľudia, ktorí sa venujú handmade výrobkom či rôznym dekoračným prácam.

Zbavte sa hrdze

Len málo vecí vás môže vytočiť viac ako hrdzavé značky vo vašej kúpeľni či na kuchynskej linke. Skvelým riešením, ako sa tomu vyhnúť, je všetky spodky ,,problémových“ kovových nádob zvonku natrieť priesvitným lakom na nechty.

 

(IP)
Foto: shutterstock