Najnovšie trendy v kúpeľniach

pred 1 rokom

Kúpeľňa je miestnosť, v ktorej trávime pomerne veľa času. Preto by sme o jej zariaďovaní mali rozmýšľať nielen esteticky, ale aj prakticky. Tak, aby sme sa v nej cítili pohodlne a príjemne. A aké sú najnovšie trendy roku 2016? Príde aj na odvážne farby a luxus.

 

Prírodné materiály

Imitácia prírody je stále populárna a dalo by sa povedať, že aj nadčasová. Drevo vhodne dopĺňa prirodzenú eleganciu priestoru a zároveň vytvára pocit tepla a útulnosti. V kúpeľni s dreveným nábytkom, prípadne obložením sa budete cítiť príjemne a pohodlne. Drevo je vhodné spojiť s bielou farbou. Táto kombinácia je elegantná a asi nikoho ani časom neomrzí.

 

shutterstock_314389112

 

Luxusný kov

Ak túžite po luxuse vo vašej kúpeľni, dosiahnete ho vďaka kovovým prvkom. Tie vám nielen dlho vydržia, ale dosiahnete nimi unikátny vzhľad miestnosti. Farby zlata, medi či bronzu sú aj tento rok moderné nielen v kuchyni, ale aj v kúpeľni. Kúpte si zrkadlo s kovovým rámom, lampy, či rôzne, hoci aj malé doplnky, ktoré dobre vyznejú najmä v kontraste s prírodnými materiálmi.

 

shutterstock_373284025

 

Odvážne farby

Veľa ľudí inklinuje k nenápadným zemitým a neutrálnym farbám, ktorými nemôžu nič pokaziť. Ak by ste však siahli po výrazných farbách v podobe obkladov a dlažieb, vaša kúpeľňa by doslova ožila. Vhodné sú aj výrazné farebné doplnky, ktoré dokážu dotvoriť charakter inak mdlej miestnosti. Do popredia sa dostáva aj čierna, ktorou to rovnako ako metalickými prvkami netreba preháňať, a to najmä v malom priestore.

 

shutterstock_14522365

 

Všade samé kvety

Vytvorte si z kúpeľne oázu pokoja pridaním trošky zelene v podobe živých kvetov. Pri výbere rastlín však zvážte, či bude mať kvetina vo vašej kúpeľni dostatok svetla. Aby ste sa o živé kvety v kúpeľni nemuseli starať, preneste ich do priestoru v podobe tapiet, obkladov či drobných detailov. Pre romantické duše ako stvorené.
shutterstock_187154834

shutterstock_288070427 shutterstock_54467761

 

 

Mária Dunajčanová
Foto: shutterstock