Nebojte sa bývať na vidieku

pred 1 rokom | PR článok

Predstava života na vidieku láka mnohých z vás. Príroda v celom okolí, vlastná záhrada, v ktorej si môžete oddýchnuť, a zaslúžené ticho na relax. Toto bývanie však má svoje pre aj proti. Čo ale prevažuje? Odstráni Rezidenčná časť Krásna – Na Hore problémy bývania na vidieku?

Mesto verzus vidiek

Prebudiť sa do krásneho dňa, otvoriť dvere na vlastnú záhradu, na ktorej môžete v lete napríklad grilovať s priateľmi. Všetko je doplnené o pocit súkromia a ticho. Aj taký býva život na vidieku. Ľudí častokrát láka aj lacnejšie bývanie. Mesto je, naopak, centrom ruchu, niekedy môže pripomínať betónovú džungľu. No práve v ňom si mnohokrát dokážete jednoduchšie nájsť prácu. Tu máte možnosti kultúrne sa vyžiť. Zavážiť môže aj vzdelávanie vašich detí. Ideálne by bolo užiť si čaro vidieka tak, aby ste nestratili výhody života v meste.

2

Zabudnite na nevýhody vidieka

Rezidenčná štvrť Krásna – Na Hore spája to najlepšie z oboch svetov. Dokonalé nažívanie v krásnom prostredí s výhľadom na Slanské vrchy. Krásna to predstava. Častou prekážkou sťahovania na vidiek bol problém s dochádzaním do mesta. Spoje prímestskej dopravy nie stále sedia s vašimi potrebami. Ideálne by to bolo mať zabezpečené spojmi MHD. Stalo sa, tu konkrétne linkou 28. Tá premáva celotýždenne v čase 5:00 – 22:30 hodín. Okrem toho sú v štvrti naplánované nízkopodlažné polyfunkčné budovy, v tých sa budú nachádzať priestory napríklad pre obchody a služby, ako sú potraviny, lekáreň, ambulancia, kaderníctvo, kaviareň.

Ideálne riešenie aj pre vaše deti

Nič nie je krajšie, ako vychovávať deti v ekologicky čistom prostredí. V mestách ho už nájdeme len zriedka. Vaše deti môžu navštevovať materskú aj základnú školu priamo v mestskej časti Krásna. Voľný čas využite na športovanie v blízkych turistických a cyklistických trasách. Alebo na detskom ihrisku, ktoré sa nachádza priamo v tejto lokalite v plánovanom športovo-rekreačnom areáli. Ten bol rozšírený o multifunkčné ihrisko. To dáva priestor všetkým na užitie si pravidelnej športovej aktivity v blízkosti svojho domova.

(TT)
Foto: Veronika Janušková