Neďaleko Steel arény vyrastú nové byty

pred 1 rokom | PR článok

Stavebný boom v Košiciach pokračuje. Ďalší projekt, ktorý prinesie Košičanom nové byty, sa spúšťa na Jánošíkovej ulici.

 

Investorom výstavby bytového komplexu s názvom Herberia je spoločnosť SAFRAN Slovakia, ktorá má za sebou napríklad projekt Šafranová záhrada.

„Názov Herberia má evokovať skutočnosť, že pri projekte, rovnako ako pri doteraz zrealizovaných, sme stále kládli dôraz na dostatok zelene medzi domami. Zatiaľ sme vo fáze územného konania, veci sa doťahujú do finálnej podoby. Výška investície bude známa až po tendri na dodávateľa. V každom prípade sa nám už ozvali záujemcovia o kúpu chystaných bytov,“ povedal nám Daniel Takáč zo spomínanej spoločnosti.

 

Dve parkovacie miesta

Herberia by mala na svahu za už stojacimi garážami na Jánošíkovej ulici neďaleko parkovacieho domu pri Steel aréne priniesť najmenej 55 väčších 4-izbových bytov s obývacou plochou 120 metrov štvorcových. Budú postavené v kaskádach nad sebou a súčasťou každého má byť luxusná terasa. Prístup do bytov má byť zabezpečený štyrmi vchodmi s výťahom, každý z nich pre 17 bytov.

„Samozrejme, nebude chýbať občianska vybavenosť, obchody či park so športoviskom a detským ihriskom. Mysleli sme aj na parkovanie budúcich obyvateľov. K dispozícii budú mať vyše 100 parkovacích miest, takže na jeden byt pripadnú dve miesta,“ opisuje budúce možnosti majiteľov bytov D. Takáč.

Podľa jeho slov by sa výstavba mala začať na jar budúceho roku.

 

janosikova_ulica-e1464621668528-1024x540

 

Foto: Veronika Janušková
Vizualizácia: SAFRAN Slovakia