Nesmrteľný čierno-biely interiér

pred 1 rokom

Kombinácia dvoch farieb sa môže zdať na prvý pohľad nudná. Neutralitou však nikdy nič nepokazíte, práve naopak. Čierna a biela pôsobia luxusne a vytvárajú pocit harmónie.

Biela farba dokáže priestor opticky zväčšiť a presvetliť. Čierna zase pôsobí elegantne a a dodáva izbe atmosféru. Túto kombináciu farieb by sme mohli nazvať nesmrteľnou, pretože málokomu sa dokáže zunovať.

 

Nábytok v jednej farbe

Aby vaša izba nebola fádna použite vzory. Môžu to byť bodky, trojuholníky, či pruhy. Farby nemusia byť zastúpené rovnakou mierou. Ak zvolíte biele steny, doplnky zlaďte do čiernej. Ak sa rozhodnete pre čiernobielu podlahu, nábytok vyberajte už iba v jednej farbe. Či už to bude sedačka, stôl alebo skriňa.

 

shutterstock_312041780

 

shutterstock_324822800

 

Farebné kontrasty

Keď sa vám však čierno-biela kombinácia bude zdať príliš chladná, doplňte ju farebnými doplnkami. Napríklad žltými vankúšmi, alebo červeným kreslom. Práve tieto kontrasty oživia váš interiér a zanechajú nádych elegancie. Výhodou týchto nadčasových farieb je, že akákoľvek kombinácia bude vždy príjemná.

 

shutterstock_292591385

 

shutterstock_391452901

 

Dokonalá súhra farieb

Čierno-biela kombinácia je obľúbená vo všetkých izbách. Či už hovoríme o kuchyni, obývačke alebo spálni. V každej miestnosti totiž vytvára dokonalú súhru. Podlaha či kachličky v šachovnicovom tvare nikdy nič nepokazia. Pri tejto súhre farieb sa nebojte skombinovať aj lesklé s matným. Na lesk si potrpte najmä pri čiernych dekoráciách, od ktorých sa vám budú príjemne odrážať slnečné lúče. Pri tomto interiéri stavte na jednoduchosť dekorácií. Aj s čiernobielou kombináciou môžete prestreliť.

 

shutterstock_163987664

 

shutterstock_61198411

 

Nájdeme ju kdekoľvek

Čierno-biela sa vyskytuje nielen v moderných domácnostiach, ale aj v hoteloch a kaviarniach. Tieto kombinácie môžeme nájsť skoro v každom väčšom meste a Košice tomu nie sú výnimkou. Ak máte radi eleganciu a luxus, práve tieto farby vám vyčaria úsmev na tvárach.

 

shutterstock_50628658

 

 

Foto: Shutterstock