Nočný stolík – podstatný doplnok do spálne

pred 12 mesiacmi

Jeden z najpraktickejších doplnkov do spálne je jednoznačne nočný stolík.  Jeho základom je, aby  poskytol dostatočnú plochu na odloženie všetkých vecí, ktoré potrebujete mať pri svojej posteli. Pri výbere však nezabúdajte dbať aj na jeho dizajn a výšku.

 

shutterstock_257173978

 

Práve tento doplnok by sme mohli nazvať aj úschovňou pre všetky nočné potreby. Aj keď existuje mnoho pekných dizajnérskych kúskov, zamerajte sa najmä na jeho funkčnosť. Uprednostnite radšej stolík, ktorý bude mať dostatok zásuviek  a ukladacieho priestoru.

 

shutterstock_258240794

 

Estetika a funkčnosť v jednom

 

Na nočnom stolíku najčastejšie nájdeme položenú lampu, mobil alebo budík. Okrem praktickej stránky by mal byť prispôsobený aj dizajnu vašej spálne. Existuje mnoho výtvorov, ktoré sú zamerané na estetickú stránku prepojenú na funkčnosť. V súčasnosti mnoho ľudí uprednostňuje starožitné skrinky v provensálskom štýle či retro prevedení. Obchodné reťazce vám ponúkajú množstvo štýlov. Či už to je jednofarebná kocka alebo doska pripevnenú na stenu. Výber je už na vás.

 

Zamerajte sa aj na bezpečnosť

 

Najčastejšie sa asi stretávame s hranatým tvarom. Trendom sú však okrúhle nočné stolíky, ktoré sú nielen vizuálne zaujímavé, ale aj bezpečné. Nemôže sa tak stať, že sa udriete o roh alebo sa zraníte na jeho hranách.

 

shutterstock_281278547

 

Výška v jednej línii

 

Výška stolíka by mala zodpovedať výške vašej postele. Je to najmä z hľadiska vášho komfortu. Tak ako v minulosti, tak aj dnes je najvhodnejším materiálom drevo. Ak vaša spálňa nemá dostatok priestoru, zaobstarajte si sklápacie stolíky, ktoré sa dajú veľmi jednoducho umiestniť na stenu.

 

shutterstock_148014278

 

Nechajte to na fantáziu

 

Ak ste tým správnym kutilom s fantáziou, nočný stolík si môžete vyrobiť aj sami. Napríklad z  paliet. Sú lacné, ekologické a častokrát sa k nim môžete dostať úplne zadarmo. Miesto nočného stolíka môžete použiť aj stoličku bez operadla alebo na seba naskladané staré knihy, či kufre.

 

shutterstock_308146460

 

Foto: Shutterstock