Nové bývanie v Košiciach

pred 2 rokmi | PR článok

Spoločnosť Atomia predstavuje ako výhradný predajca byty v 2 projektoch novostavieb: KMEŤOVA RESIDENCE – projekt s 18 bytmi, a projekt SKY ONE – bytový dom so 60 bytmi.

V čom sú vaše projekty iné od ostatných projektov, ktoré v našom meste vznikajú?

Obidva bytové domy sú v absolútnom centre mesta, len pár minút pešo od Hlavnej ulice. Pri projektoch sme kládli dôraz na nadčasový design a modernú architektúru spojenú s najkvalitnejšími materiálmi. Obidva projekty sú napriek tomu odlišné. Kmeťova residence je určená pre klientov, ktorí uprednostia bývanie v tichej, pokojnej časti Starého Mesta s privátnym prostredím len 18 bytov. Projekt SKY ONE je určený pre klientov, ktorí ocenia bývanie len 150 m od Hlavnej ulice v byte s veľkou terasou a vo veľkej väčšine bytov s panoramatickým výhľadom na celé Košice. Od konkurenčných projektov sa líšime aj tým, že teplo a TÚV budú dodávané z vlastnej plynovej kotolne a v SKY ONE bude okrem toho dodávané teplo tepelným čerpadlom.

Bytovy dom - Garbiarska - 6

Kmeťova residence aj sky one ponúkajú moderné bývanie. V čom sú však ich najväčšie výhody pre svojich budúcich obyvateľov?

Medzi najväčšie výhody našich projektov patrí bývanie v centre mesta, rýchle dopravné napojenie na všetky smery, parkovanie priamo pri bytovom dome. Náklady na teplo a teplú vodu budú oproti bývaniu v paneláku až o 50 % nižšie. Bývať v novom, modernom bytovom dome s nízkymi nákladmi na bývanie a bezproblémovým parkovaním je dôvod, prečo rozmýšľať nad kúpou nového bytu.

Chystáte do budúcna aj nové projekty?

Máme rozpracované ďalšie lokality, ale nechcem predbiehať udalosti, takže zatiaľ ich nebudem konkretizovať.

V poslednej dobe vznikajú mnohé projekty ohľadom bytových domov, komplexov či novostavieb. Čomu pripisujete vy ako developer tento stavebný boom v našom meste?

Veľký dopyt po vlastnom bývaní spojený s nízkymi úrokmi na hypotékach spôsobil, že na trhu je nedostatok bytov. To ženie ich cenu nahor a tým vzniká priestor pre výstavbu nových bytov. Veľa klientov si neuvedomuje, že cenový rozdiel medzi bytmi v novostavbe a panelovými bytmi na sídlisku sa zmenšuje.

Čo je pri rozhodovaní o kúpe nového bývania podľa vás ako skúseného stavebníka najdôležitejšie?

Väčšina klientov kupuje byt na hypotéku, preto najdôležitejším rozhodnutím je skutočnosť, či príjmy kupujúceho pokryjú splátku hypotéky s nákladmi na bývanie. Ak má klient dostatočné príjmy, je potrebné preveriť, či kupuje byt v lokalite s dostatočnými službami a infraštruktúrou. Pri neskoršom predaji je takýto byt možné predať rýchlejšie a za vyššiu cenu.

 

244_Jiskrova.RGB_color_001_okolite1

 

Aké sú najčastejšie požiadavky budúcich obyvateľov pri kúpe nového domova?

Každého klienta okrem ceny zaujímajú tiež náklady na bývanie, možnosti parkovania a garancia kvalitnej stavby.

Na čo by si záujemcovia o byt v novostavbe mali dávať pozor?

Dôležité je to, či developer nesľubuje klientom nereálne veci. Klienti by si mali prezrieť nielen projekt bytu, ale celého bytového domu. Prezentácia projektu alebo materiálové zloženie bytového domu napovie, či sa jedná o kvalitnú novostavbu, alebo je to len jednorazový zárobok developera, ktorého nikto nepozná a po ktorom sa „zľahne zem“. Dôležitá je komunikácia developera s klientmi, otvorenosť vo všetkých otázkach týkajúcich sa novostavby, čo klientov zaujíma.

Na čo sa môžu tešiť záujemcovia o vaše projekty? Máte pre nich aj nejakú špeciálnu ponuku?

Áno, pre záujemcov o kúpu bytu v našich projektoch máme teraz ponuku „Vymeň starý za nový“. To znamená, že klient nám môže ponúknuť na výmenu svoj starý byt na sídlisku za nový v našich projektoch s doplatkom ceny. Keď si uvedomíte, že v novostavbe sa dá ušetriť na nákladoch za bývanie a tieto ušetrené peniaze viete použiť na splátku hypotéky, je naozaj ľahšie prísť k novému bytu bez väčších finančných nákladov.

Viac o projektoch realitnej kancelárie Atomia čítajte na ich web stránke.

Foto: archív atomia