Novoročné upratovanie nemusí byť strašiakom

pred 9 mesiacmi

Ak ste sa rozhodli urobiť si Silvestrovskú párty doma, dnes možno toto rozhodnutie ľutujete. Zopár užitočných rád týkajúcich sa upratovania však vašu náladu môžu vylepšiť.

Aby ste dokázali efektívne upratať svoju domácnosť, v prvom rade potrebujete systém. Musíte si uvedomiť, že je potrebné postupovať logicky a nesnažiť sa robiť všetko naraz. Dôležité je činnosti si správne rozvrhnúť alebo si ich podeliť s ostatnými členmi rodiny.

S čím začať?

Najlepšie je začať s upratovaním miestnosti, v ktorých ste trávili najmenej času a je v nich najmenší neporiadok. Miestnosti, ktoré sú najviac znečistené a ich upratovanie vám zaberie viac času, si nechajte celkom na koniec. Patrí sem obývacia izba, predsieň, kúpeľňa a toaleta.

Upratovanie začnite tým, že odložíte všetky veci na svoje miesto. Riady a poháre z obývačky preneste do kuchyne, bielizeň či šatstvo do kúpelne. Pokiaľ je to možné, nechajte plochy na nábytku voľné. Stôl pretrite vlhkou handričkou – určite sa naň počas včerajšieho večera niečo vylialo.shutterstock_429095365

Ako v upratovaní pokračovať

Potom povysávajte koberec, pozmývajte podlahy, aby ste sa zbavili zvyškov jedla a rôznych omrviniek. Na záver zamierte do kúpeľne a vydezinfikujte umývadlo, vaňu a záchod.

shutterstock_540525613
V prípade, že upratovanie vôbec nepatrí k vašim obľúbeným činnostiam a považujete ho za stratu času, stačí siahnuť po telefóne a zavolať si upratovaciu firmu, ktorá to urobí za vás.

 

(IP)
Foto: shutterstock