Odožeňte nočné mory – lapačom snov

pred 1 rokom

Ak váš spánok neustále prerušujú nočné mory, skúste vyskúšať indiánsku metódu. Vytvorte si lapač snov, ktorý nielenže zadrží negatívnu energiu, ale ochráni vás pred nepriaznivými vplyvmi z okolia.

Lapače snov mali pre pôvodných obyvateľov Ameriky veľký význam. Indiáni verili, že zachytávajú nočné mory a do spánku lákajú iba sny s pozitívnou energiou. Tie zlé vraj zachytia v obruči, ktoré sa následne rozplynú s príchodom svitania.

 

shutterstock_326014514

 

Doprajte si príjemné sny

Lapač snov by ste mali umiestniť nad posteľ, aby všetky pekné sny pomaly vkĺzli do vášho spánku. Mnohí si myslia, že lapače snov nočné mory odháňajú. V skutočnosti by mali slúžiť ako magnety, ktoré zlé sny priťahujú, aby boli zničené prvými slnečnými lúčmi. Lapač snov môžete nosiť pri sebe, pretože podľa indiánov prináša šťastie a pozitívnu energiu. Či už tomuto amuletu veríte alebo nie, je príjemnou dekoráciou do vašej domácnosti.

 

shutterstock_293750627

shutterstock_411820375

 

Všetko má svoj význam

Lapače snov sú zložené z viacerých častí, pričom každá má svoj vlastný význam. Kruh je najčastejšie vyrobený z vŕby. Prepletený je tenkými motúzkami, ktoré znázorňujú pavučinu. Tento tvar predstavuje vesmír a svet, kamienok v strede zase človeka. Kruh má zadržiavať nepriaznivé vlnenie energie. Jeho funkcia je teda ochranná. Na lapači snov sa často umiestňujú pierka, ktoré filtrujú pozitívne sny od negatívnych.

 

shutterstock_274048664

 

Farby sú dôležité:

Ružová: je farbou lásky a priateľstva. Symbolizuje úctu a čestnosť.

Biela: znamená čistotu, nepoškvrnenosť a dokonalosť. Má za úlohu priviesť človeka do stavu harmónie.

Čierna: symbolizuje nekonečno a spôsob, ako sa nestratiť vo svete.

Fialová: sprostredkováva možnosť spojiť sa s vyššími silami.

Žltá: prináša šťastie, pozitívne myslenie.

Modrá: pôsobí upokojujúco a vyrovnane.

Oranžová: podporuje tvorivé myslenie a zabezpečuje úspech.

Zelená: symbolizuje prírodu a duchovno.

Červená: je energická, povzbudivá a dodáva človeku silu.

 

Vyrobte si lapač snov

Potrebujete:

kruh – ak nezoženiete konárik z vŕby, postačí napríklad náramok.
pierka
kamienok
farebné stužky

Postup:

Krúžok obmotajte stužkou podľa vlastného výberu. Jej farba by mala byť vašou obľúbenou, pretože vyjadruje vašu osobnosť. Vo vnútri obmotajte šnúrky tak, aby ste vytvorili tvar pavučiny. Na visiace šnúrky na dolnej strane kruhu pripevnite pierka. Čím budú farebnejšie, tým bude lapač snov pozitívnejší a váš spánok pokojnejší.

 

shutterstock_376567912

 

 

Foto: Shutterstock