Päť tipov, ako ubrániť pivnicu pred zlodejmi

pred 7 mesiacmi

Pivnice sú pre zlodejov veľmi obľúbeným miestom. Často im stačí prekonať len slabé zabezpečenie a odnesú si všetko, čo sa im páči. Viete, ako treba pivničné priestory zabezpečiť tak, aby sa nestali ľahkým terčom zlodejov?

Zaobstarajte si kvalitné dvere

Máte v pivnici už desiatky rokov staré dvere, o ktoré sa stačí oprieť a vypadnú z pántov? Potom je čas zaobstarať si nové. Možno sa to javí ako zbytočnosť, ale do pivnice, kde si odkladáme veci v celkovej hodnote aj niekoľkotisíc, sa jednorazová investícia do dverí určite vyplatí. Najlepšie urobíte, ak si zaobstaráte špeciálne bezpečnostné dvere, cez ktoré sa zlodej nedostane. Majú v sebe kvalitnú cylindrickú vložku a ďalšie bezpečnostné prvky, ktoré zlodej neprekoná ani použitím hrubej sily.

Skontrolujte vložku vo dverách

Ak vaše pivničné dvere slúžia dobre, zamerajte sa aspoň na vložku v nich, a ak ju máte starú už viac ako desať rokov, vymeňte ju. Nové cylindrické vložky sú vyrobené z kvalitného materiálu a poskytujú aj ochranu proti vyháčkovaniu či vylomeniu.

Ochráňte okno mrežou

Máte v pivnici okno? V mnohých prípadoch sa zlodej dostane dovnútra práve cezeň. Neodnesie síce rozmernejšie predmety, ale napáchať môže aj tak veľkú škodu. Na okno si preto radšej zaobstarajte mrežu.

 

Aj predmety v pivnici zamykajte!

Drahé veci ako bicykle či ďalšie športové vybavenie je dobré zamknúť i priamo v pivnici. „Výborným pomocníkom sú pevné oceľové oká, ktoré sa dajú napevno zabudovať do steny alebo do podlahy, a k nim sa predmety pripevnia. Drahé náradie je lepšie uložiť do uzamykateľnej skrinky či debny.

 

Zjednoťte si kľúče

Pri výmene zámky môžete využiť tzv. zjednotenie kľúčov. Kúpiť môžete napríklad súpravu troch cylindrických vložiek, ku ktorej vám stačí jeden kľúč. Alebo stačí zájsť do certifikovaného servisu, a tam vám kľúče od cylindrických vložiek a visacích aj prídavných zámkov zjednotia tak, že vám na odomknutie všetkých bude stačiť jeden kľúč.

 

(IP)
Foto: shutterstock