Postieľka pre vášho domáceho miláčika

pred 1 rokom

Vraví sa, že pes je najlepším priateľom človeka. Privíta vás zakaždým, keď prídete domov, pritúli sa, keď sa necítite najlepšie. Pre mnohých je plnohodnotným členom rodiny. Vytvorte vášmu maznáčikovi vlastné miestečko na spanie a oddych.

 

gorkoklmPelechy pre vašich domácich miláčikov nie sú lacnou záležitosťou. Ani tie najdrahšie nie sú zárukou toho, že sa vášmu psíkovi budú páčiť. Preto si ich môžete vyrobiť aj sami. Stačí vám napríklad starší sveter, tričká alebo vankúš.

Vlastná postieľka

Pri výrobe pelechu stačí, ak na svetri zošijete rukávy, golier a vypcháte ich napríklad starými tričkami alebo ponožkami. Rukávy zošite tak, aby vytvorili oblúk. Spodná časť bude tvoriť podstielku.

Kam s pelechom?

Teraz na rad prichádza umiestnenie. Pelech by ste mali dať na miesto, kde nie je veľký prievan a nesvieti celý deň slnko. Prípadne tam, kde váš psík najčastejšie oddychuje. Napríklad do rohu izby. K pelechu musí mať psík voľný prístup. Pravidelne ich taktiež kontrolujte, aby sa na postieľke nevytvorila pleseň (najmä pri šteniatkach, ktoré ešte nie sú navyknuté na pravidelné vychádzky). Nezabudnite taktiež na veľkosť. Pretože pohodlie je pre psa veľmi dôležité.

 

shutterstock_176468720

 

shutterstock_158593655

 

shutterstock_262837802

 

Ak sa vám nechce pelechy vyrábať stačí, ak psíkovi zabezpečíte vankúš. Sú vhodné najmä pri plemenách, ktoré trpia artritídou alebo ortopedickými problémami. Psom, ktorí radi spia v klbku doprajte okrúhly vankúš. Ten bude pre nich ako stvorený.

 

shutterstock_81491065

 

shutterstock_267382895

 

shutterstock_395659207

 

fotka

 

Foto: Shutterstock, archív ml