Predsieň je obrazom vašej domácnosti

pred 12 mesiacmi

Vstupná hala, predizba alebo jednoducho predsieň. Mnohí tejto časti príbytku neprikladajú bohvieaký význam. Vraví sa však, že šťastie prichádza dverami. Aj to je jeden z dôvodov, prečo by ste si mali premeniť tento priestor na príjemnú vstupnú bránu do vášho domova.

Aj keď sa vám možno zdá, že predsieň nie je podstatou časťou vášho príbytku, opak je pravdou. Je to miestnosť, ktorá vás a vašich hostí privíta ako prvá. Vstupná hala často napovedá o charaktere členov domácnosti, preto by v nej určite nemal vládnuť neporiadok. Dajte si pri jej zariaďovaní poriadne záležať.

 

Základom je kvalitná podlaha

 

Najdôležitejším prvkom vstupnej haly je kvalitná podlaha. Chodíme po nej obutí, v sychravom počasí aj v zablatených a mokrých topánkach. Či už zvolíte kachličky, linoleum alebo plávajúcu podlahu, dbajte na to, aby zvládla nápor vlhkosti. Určite sa vyhýbajte kobercom, na ktorom by sa špina z vašej obuvi mohla udržať.

 

shutterstock_381672688

 

Zvoľte jednoduchosť

 

Predsieň by mala byť priestranná s dostatkom úložného priestoru. Vyhýbajte sa taktiež zbytočným dekoráciám a mohutnému nábytku. Zvoľte jednoduchý štýl, napríklad vo forme vstavanej skrine, kde sa zmestia všetky zimné kabáty. Nezabudnite na zrkadlo, ktoré predsieň dokážu opticky zväčšiť. Vo vstupnej hale by určite nemala chýbať ani skrinka na vaše topánky.

 

shutterstock_432758254

 

Vôňa domova

 

Pre pozitívnu energiu si predsieň môžete rozvoňať vonnými sviečkami alebo tyčinkami. Zaobstarať si môžete aj zvonkohru, ktorá odoženie zlých duchov a privodí do bytu príjemnú atmosféru.

shutterstock_57762499

 

Foto: Shutterstock