Prekvapte hostí svojou originálnosťou

pred 10 mesiacmi

Ak nie ste typ, ktorý má rad stereotyp a svoj domov chcete neustále niečím ozvláštniť, prestieranie je tou správnou voľbou. Je to praktický doplnok, ktorý môžete obmieňať podľa nálady či ročného obdobia.

shutterstock_154677023

 

Dekorácie spríjemňujú atmosféru

Okrem toho, že prestieranie chráni váš stôl pred znečistením, má aj estetickú stránku. Môžete ho použiť počas slávnostnej večere, narodenín alebo Vianoc. Váš stôl bude vyzerať upravene a rodina, či vaši hostia sa určite potešia príjemnému prostrediu pri jedení. Ak chcete byť originálni a biely obrus vás už omrzel, stavte na rôznorodosť textílií. Jednou z nich je napríklad štóla, ktorú môžete umiestniť pozdĺž stola alebo po šírke. Neodmysliteľnými dekoráciami sú sviečky, ktoré vytvoria sviatočnú atmosféru. Zabudnúť nesmiete na servítky a kvety, počas Vianoc na adventný veniec. Práve tieto doplnky vytvárajú príjemné prostredie. Pre lepší efekt je dobré pustiť príjemnú hudbu, ktorá sviatočnú atmosféru podčiarkne.

 

shutterstock_63505945

 

Funkčnosť prestierania

Prestieranie však má aj praktickú stránku. Sú to napríklad podložky pod taniere či poháre. Tie nemusia byť vyrobené čisto iba z textílií, pre ešte viac funkčné použitie si môžete zadovážiť podložky z PVC alebo korku.

 

shutterstock_311297033

 

Čo pre deti?

Pri príprave detských narodením nezabudnite na servítky s rozprávkovými motívmi. Na stôl rozprestrite umývateľný obrus a dookola rozvešajte balóny a konfety. Hostí môžete prekvapiť originálnymi vlastnoručne vyrobenými menovkami, ktoré určite potešia každého.

 

shutterstock_311646617

 

 

Foto: shutterstock