Pripravte si nezabudnuteľnú Silvestrovskú párty

pred 9 mesiacmi

Koniec roka sa nezadržateľne blíži, a ak ste si už dávnejšie nezaobstarali vstupenky na silvestrovskú zábavu niekde v podniku, či nezarezervovali chatu na horách, neostáva nič iné, iba si pripraviť silvestrovskú párty s priateľmi. Veď rozlúčku so starým rokom treba pripraviť tak, ako sa sluší a patrí.

Tohtotýždňový sobotňajší večer by mal mať prívlastok nezabudnuteľný a super. Preto sme pre vás pripravili pár tipov nielen na program, ale aj pohostenie.

Vymyslite parádny program

Nešetrite kreativitou a nude nadajte žiadnu šancu. Spoliehať sa v tento večer iba na voľnú zábavu sa nie vždy vyplatí. A sledovať pár hodín televíziu určite nie je predstava silvestrujúcej spoločnosti. Do príprav večierka zapojte aj všetkých pozvaných – vyzvite ich, nech prinesú cédečka so svojou obľúbenou hudbou, prípadne rôzne spoločenské hry, pri ktorých sa všetci zabavíte.

Medzi veľmi obľúbené patrí napríklad Twister. Princípom je ukladať ruky a nohy na rôzne farebné políčka na hracom poli. Potrebujete síce vyprázdniť trochu väčší priestor, ale výsledok určite stojí za to. Inou alternatívou je hra Activity, počas ktorej stvárňujete slová alebo slovné spojenia pomocou pantomímy, prípadne ich kreslíte alebo vysvetľujete ústne. Veľmi populárne je aj karaoke. Na internete si môžete stiahnuť hudobné podklady obľúbených skladieb a slová pokojne púšťajte na televízore či monitore počítača.

Vyskúšajte tematický večer

Ak vaša partia nie je veľmi hravá, vyskúšajte tematický večer. Môže to byť stretnutie slávnych osobností alebo hoci zvieracia párty. Nezabudnite, že už je najvyšší čas o tomto zámere informovať všetkých zúčastnených. Kostýmy sa totiž na poslednú
chvíľu nehľadajú práve najľahšie. Tak isto je možné pripraviť zábavu v štýle plesu v opere, kovbojský večer či multikultúrny Silvester.

Čo na stôl

Väčšinou sa na silvestrovskú oslavu pripravujú obložené chlebíčky alebo rôzne kanapky s nátierkami. Ak všetci zúčastnení donesú tú svoju najlepšiu, určite si pochutnáte. Medzi klasiku patria aj vyprážané rezne či pečená krkovička, alebo rôzne grilované mäská. Vyskúšať však môžete aj huspeninu.

Zábavná však môže byť aj príprava fondue. Potrebovať budete kvalitné mäsko na minútky – sviečkovú, kuracie, bravčové… Nesmú chýbať rôzne omáčky, kečup, horčica, zelenina a, samozrejme, súprava na fondue. Odležané mäso sa nakrája na kocky s veľkosťou asi 2 cm. Takto nakrájané sa rozdelí hosťom, ktorí si ho v nádobe s horúcim olejom pripravujú sami na kovovej ihle. Touto formou sa dá pripraviť aj rôzny syr. Obmenou môže byť horúca čokoláda, do ktorej sa namáča rôzne drobné ovocie.

Bez alkoholu to asi nepôjde

Určite všetci na párty chcú privítať príchod nového roku a neodpadnúť pred polnocou. Preto sú v tomto prípade vhodnejšie miešané nápoje viac ako čistý alkohol. Klasiku ako Mojito, Sex on the beach či Tequila sunrise už pozná každý. Vyskúšajte napríklad Mako, na prípravu ktorého budete potrebovať 10 cl vodky s príchuťou hrušky, 10 guľôčok hrozna, 2 – 3 vetvičky čerstvého tymianu, 1 vetvičku mäty a 10
kociek ľadu. Hrozno zalejte vodkou, pridajte bylinky a rozdrvte v šejkri. Pridajte drvený ľad a pretrepte. Na silvestrovskú oslavu je tiež vhodný Detroit – silný, a ako stvorený pre príjemný večer. Potrebujete 4 diely medoviny, 2 diely ríbezľového džúsu, 1 diel kvalitnej vodky a 1 diel pomarančového likéru. K tomu trochu limetky a pomaranča. Postup je tiež jednoduchý. Do širokého pohára nalejte džús. Ostatné ingrediencie zmiešajte v šejkri a potom ich vlejte do už pripraveného pohára s džúsom. Ozdobte limetkou a kúskom pomaranča.

 

(JV)
Foto: shutterstock