Rozmaznajte si návštevu v izbe pre hostí

pred 1 rokom

Nie je tajomstvom, že v dnešnej dobe ľudia odchádzajú za prácou do sveta. Či už sa odsťahujú niekde na Slovensko alebo do zahraničia, návštevy rodín či priateľov sú neodmysliteľnou súčasťou vášho nového bývania. Aj to je jeden z dôvodov, prečo by ste si mali zabezpečiť hosťovskú izbu.

 

Nech sa vyspia doružova

 

Najdôležitejšou časťou tejto miestnosti je lôžko. To môže byť vo forme pohovky, rozkladacieho gauča alebo postele s kvalitný matracom. Záleží už len na vás, čo zvolíte a koľko miesta v izbe máte k dispozícii. Kvalitné spanie by však malo byť základom. Nie nadarmo sa hovorí, že by sa návšteva mala vyspať doružova. Na posteľ položte dostatok vankúšov a periny oblečte do kvalitných a voňavých obliečok.

 

shutterstock_203829109

 

Aká je základná výbava hosťovskej?

 

K nevyhnutnej výbave každej hosťovskej izby patrí skriňa. Musíte myslieť na to, aby si vaša návšteva mala kde vybaliť veci. Najlepšie je, ak skriňa obsahuje ukladací priestor (zásuvky), ako aj možnosť zavesiť si svoje šaty na vešiaky. Súčasťou zariadenia by mal byť aj nočný stolík, kde si hostia môžu položiť svoj mobilný telefón, hodinky či šperky. Na stolíku by nemal chýbať budík a stolová lampa. Okrem priameho osvetlenia sú vhodné aj doplnkové svietidlá či už bodové alebo nástenné.

 

shutterstock_347005103

 

Ako ju zútulniť

 

Hosťovská izba by mala pôsobiť oddychovým dojmom. Preto nezabudnite na kreslo, kde sa vaša návšteva môže pohodlne usadiť. Na zútulnenie priestoru môžete na stenu zavesiť väčší obraz alebo fotky vás, vašej rodiny a priateľov.

 

shutterstock_92445127

 

Neutrálne do izby

 

Každá farba má svoju psychologickú hodnotu, preto dobre zvážte, aké odtiene zvolíte. Zelená je známa svojím upokojujúcim účinkom. Pomáha pri lepšom spánku a váš hosť tak môže vypnúť od povinností a problémov. Ak nie ste zástancom tejto farby, zvoľte neutrálne, napríklad bielu, hnedú alebo sivú.

 

shutterstock_291074915

 

Foto: Shutterstock