Rozmiestnite si zrkadlá podľa Feng šuej

pred 1 rokom

Mnohými nenávidené a zároveň mnohými zbožňované. Aj tak by sa dali opísať jedny z najbežnejších doplnkov našich domácností, zrkadlá. Patria do skupiny čínskych nástrojov, ktorým od dávnej minulosti bola pripisovaná magická moc. Prečítajte si, ako si zrkadlo umiestniť podľa rád Feng šuej.

To, ako si rozmiestnime nábytok či doplnky v izbe, má výrazný vplyv na prúdenie energie. Práve zrkadlá majú schopnosť odlákať, pritiahnuť, ale aj zdvojnásobiť tok pozitívneho alebo negatívneho myslenia. Priblížme si teda správne zásady ich umiestnenia, tvaru, ale aj veľkosti.

 

Zrkadlá s minulosťou

Zrkadlá by v prvom rade mali byť stále čisté a bez akejkoľvek pukliny či poškodenia. Ak sa vám podarí zrkadlo rozbiť, prípadne na ňom nájdete aj malú štrbinu, odstráňte ho z vašej domácnosti. Do izieb nevešajte ani staré alebo zájdené zrkadlá, ktoré už majú čo to za sebou. Vraví sa, že si pamätajú všetko, čo sa stalo. Preto, ak sa rozhodnete si zakúpiť zrkadlo zo starožitníctva, opýtajte sa na jeho minulosť. Môže vytvárať negatívnu atmosféru a zabrániť úsmevu na tvári. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa starším kúskom radšej vyhýbajte.

 

shutterstock_378426946

 

Neodháňajte pozitívnu energiu

Podľa Feng šuej by ste zrkadlá nemali umiestňovať oproti vchodovým dverám, oknám a oproti sebe. Práve tieto otvory sú vstupnou bránou pre pozitívnu energiu. Ak sa rozhodnete zrkadlo takto zavesiť, pozitívna energia môže buď uniknúť, alebo izbou iba preletieť. Najlepšou voľbou sú oválne a vypuklé. Dokážu odháňať zlých duchov a priniesť šťastie a pohodu.

 

shutterstock_394254358

 

Oproti posteli – nie

Najvhodnejšou izbou pre umiestnenie zrkadla je obývačka alebo jedáleň. Podľa čínskeho umenia tieto miestnosti so zrkadlami prinášajú bohatstvo a úspech. Pri rozhodnutí zavesiť si zrkadlo v spálni zvoľte vhodný uhol. Nikdy ho neumiestňujte oproti posteli tak, aby ste sa v ňom videli. Prečo? Vraj to prináša hádky a rodinný nepokoj.

 

shutterstock_143850250

 

Foto: Shutterstock