Sedem nadčasových kuchynských trendov

pred 7 mesiacmi

Kuchyňa je miestom, ktoré má dôležitú úlohu v živote takmer každého z nás. Či už radi varíte alebo sa v nej zdržiavate len na to, aby ste sa ponúkli jedlom od niekoho iného, musí to byť pre vás priestor, v ktorom sa cítite dobre. 

Väčšia otvorenosť


Dlhý čas sa polemizovalo o tom, či je lepšie do kuchyne umiestniť veľa skriniek a otvorených políc alebo ich tam mať radšej menej. Najlepšie je urobiť kompromis. Jednu policu môžete umiestniť nad kuchynskú linku a skrinky už nad ňu nedávať. Získate tým opticky väčší priestor, v ktorom sa budete cítiť lepšie. 

 

modern_kitchen (2)

 

Vzostup digestorov


Odstránenie horných skriniek bude mať za následok uvedenie digestora do popredia. Ten môže byť vo výraznej farbe a ľahko sa stane srdcom celej kuchyne. 

 

modern_kitchen (4)

Nehrdzavejúca oceľ


Či už sa rozhodnete pre kuchynskú linku z ušľachtilej ocele alebo z nej vyrobené police a skrinky, je to skvelý spôsob, ako priviesť prvky priemyselného štýlu do modernej kuchyne a celý priestor tak vyvážiť.


Čierne doplnky


Po dlhých rokoch, keď v kuchyniach dominovala biela farba, je rok 2017 priestorom na zmenu. Nielenže na čiernych skrinkách nie je tak výrazne vidno špinu a prach, ale do modernej kuchyne prinesú aj vítaný kontrast. 


Visiaci riad


Keď sa zbavíte horných skriniek, možno vám bude chýbať ukladací priestor. Malým trikom je všetky kuchynské nástroje, ktoré používate najčastejšie a potrebujete ich mať po ruke, zavesiť do jedného radu nad kuchynskou doskou.

 

modern_kitchen (3)


Materiálový mix


Neviete sa rozhodnúť, či si zvoliť svetlé alebo tmavé skrine? Milujete vzhľad mramoru, ale obávate sa či sa vám bude hodiť ku zvyšku kuchyne? Po novom už nemusíte riešiť, či sa všetko štýlovo a materiálovo zhoduje, dôležitejšie je priestor vystavať na kontrastoch. 


Farebnosť


Návrat farieb do kuchyne je veľmi vítanou zmenou, a to v podobe svetlých cukríkových odtieňov z roku 1950, v námorníckej modrej, šalviovozelenej či svetlomodrej farbe. Moderný a minimalistický nemusí byť vždy synonymom nudného. 

(IP)
Foto: shutterstock