Skrášlite si izbu na ,,intráku“

pred 1 rokom

Letný semester začal už snáď na každej vysokej škole. Teplo domova študenti vymenili za internátne izby, ktoré nie sú vždy oku lahodiace. Akademický rok však nemusia prežiť iba v miestnosti s jednou posteľou a postarším stolíkom. Prinášame niekoľko nápadov ako si bývanie na ,,intráku“ vylepšiť.

 

Tapety na stenu

 

Steny v internátnych izbách sú najčastejšie ošarpané, pri najlepšom natreté nabielo. Na skrášlenie priestoru však existuje jednoduchý trik, ako aj z nevábivých stien urobiť štýlové a hravé. Čo potrebujete? Postačia vám tapety.  Nájdete ich v každom obchode s nábytkom a ich aplikácia nie je vôbec náročná. V poslednom období zažívajú svoj návrat a siahajú po nich aj mnohí dizajnéri. Aký vzor zvolíte záleží už len na vás.

 

Textílie na zútulnenie

 

Na to, aby vaša izba bola útulná potrebujete iba niekoľko predmetov. Napríklad závesy a záclony. Človek by ani neveril ako  taký kus textílie dokáže z chladnej izby vytvoriť príjemné miesto na bývanie. Z domu si určite doneste voňavé obliečky, vankúše a obrusy. Každý kus látky naviac vám do internátnej izby prinesie nádych domova.

 

shutterstock_3584675

 

Pocit domova

 

Aby ste sa na intráku cítili aspoň trochu príjemne, do svojej tašky pribaľte aj fotografie svojich blízkych. Tie si môžete buď vystaviť na stôl, alebo na stenu. Avšak, ak chcete byť originálny vytvorte si z nich  vlastnú galériu. Možností je niekoľko. Fotografie môžete pripevniť na šnúru, ktorá bude znázorňovať reťaz spomienok. Ďalšou alternatívou je si z nich vytvoriť koláž, ktorou môžete pokryť celú stenu.

 

shutterstock_325323314

 

shutterstock_367966736

 

Kvet a koberček

 

Keďže na internáte nie sú koberce ani plávajúce podlahy, práve túto časť izby si môžete vylepšiť aspoň pekným koberčekom pri posteli. Ďalšou radou ako si spríjemniť bývanie je zadovážiť si rastlinku. Kvety nielen upokojujú, ale aj produkujú kyslík. Pri učení je práve čerstvý vzduch veľmi dôležitý.

 

shutterstock_319659353

 

Foto: Shutterstock