Staňte sa kutilom a vytvorte si nábytok z paliet

pred 1 rokom

Kúpili ste si nové bývanie a nezvýšili vám financie na zariadenie interiéru či exteriéru? Skúste využiť svoju fantáziu a šikovnosť. Vytvorte si vlastný nábytok, napríklad z obyčajných paliet. Sú lacné, ekologické a veľakrát sa k nim môžete dostať úplne zadarmo.

 

Farba, šmirgeľ, hoblík

 
Recyklácia drevených paliet je v súčasnosti trendovým riešením pri výrobe akéhokoľvek nábytku. Stačí vám hoblík, šmirgeľ a farba. Ak ste sa rozhodli pre používané palety, v prvom rade zbrúste hrany pomocou šmirgľa a vyhlaďte ich. Farba závisí už len od vášho vkusu. V súčasnosti je veľmi obľúbená biela, s ktorou nikdy nič nepokazíte.

 

shutterstock_272268140

 

Začnite s policami

 
Ak ste kutil – začiatočník, odporúčame si najprv vyrobiť nástenné police. Tie môžete využiť nielen na ukladanie dekorácií, ale aj kníh. Práve tento typ nábytku vám zútulní domov a prinesie nádych prírody.

 

Čo tak si vyrobiť posteľ?

 
S niekoľkými kusmi paliet môžete vo svojom dome vyčarovať čokoľvek. Napríklad gauč alebo posteľ. Ak sa rozhodnete pre tento typ nábytku, zvoľte palety z tvrdšieho dreva pre dlhšiu životnosť. Potom ich stačí doplniť matracom a je to. Nábytok z paliet pôsobí rustikálne a pripomína nadčasový vidiecky štýl.

 

shutterstock_380131630

 

Palety v exteriéri

 
Vešiaky na kabáty, skrinky, komody to všetko si môžete vyrobiť za minimum peňazí. Palety však môžete využiť aj v exteriéri. Jednoduchá lavička alebo stolík zapadne do záhrady ako uliaty. Zapojte svoju predstavivosť a vytvorte štýlový domov za pár centov.

 

shutterstock_100812187

 

Štýlové a trendy

 
Nezabudnite, že ak chcete byť štýlový a trendy, nemusíte nakupovať drahý nábytok. Stačí zapojiť predstavivosť a vytvoriť si domov podľa vašich predstáv. Veď všetko, čo si vyrobíte sami, sa cení najviac.

 

shutterstock_391285045

 

Čo potrebujete?

  • palety (počet závisí od toho, čo chcete vyrobiť)
  • akrylovú farbu
  • skrutky a klince
  • lepidlo na drevo
  • molitan, prípadne matrace
  • hoblík, šmirgeľ, pílku na skrátenie paliet
  • fantáziu

 

 

Foto: shutterstock