Strážte si svoju domácnosť aj počas spánku

pred 11 mesiacmi

Nie len dovolenkový čas  je ideálnym obdobím pre nepríjemnú návštevu domových zlodejov. Svoj majetok je potrebné chrániť aj počas spánku.

 

Vždy na dvakrát

Mnoho ľudí v nočných hodinách necháva kľúč vložený v zámku. To však zlodeji dokážu prekonať s ľahkosťou a do bytu sa vkradnú aj vtedy, keď pokojne spíte. Brániť sa pred domovými zlodejmi však nie je až také ťažké. „Skôr ako idete spať, dvakrát otočte kľúčom v zámke. V kombinácii s kvalitnou cylindrickou vložkou zlodeji prakticky nemajú šancu,“ hovorí bezpečnostný odborník  Daniel Gregor.

 

shutterstock_268637720

 

Zamkýnajte, aj keď ste doma

Stáva sa, že zlodeji vniknú do nezamknutého bytu, pričom ich cieľom je zobrať si vaše kľúče.  Na druhý deň, keď odídete z vašej domácnosti , si dvere odomknú a jednoducho vás vykradnú. „Vždy, za každých okolností, svoje dvere zamkýnajte na dvakrát alebo pomocou prídavnej zámky. Zamykajte aj vtedy, keď ste práve doma, najmä cez noc. Zamedzíte tým nenápadnému vlámaniu,“ dodáva Gregor.

 

shutterstock_404640775

 

Ženy vs. muži

Podľa prieskumov mužom robí zamkýnanie väčšie problémy. Dvere nezamyká až 119 z 350 mužov, čo je viac ako jedna tretina. Ženy sú v tomto dôslednejšie, na noc zamknú tri štvrtiny z nich.

 

shutterstock_169546811

 

Foto: shutterstock