Sviečky, ktoré v zimnom období skrášlia váš domov

pred 9 mesiacmi

Svetlo a vôňa sviečok v sebe ukrývajú vždy tajomnú a upokojujúcu atmosféru. Uvedomujeme si to najviac najmä počas dlhých zimných večerov, kedy trávime čas v kruhu tých najbližších.

V súčasnosti máme na trhu k dispozícii množstvo rôznych druhov sviečok. Je len na vás, aby ste si vybrali takú, ktorá naplní vaše očakávania.

Mágia v sviečke

Jednou z možností, ktorá stojí za vyskúšanie, je magická sviečka. Jej mágia spočíva v tom, že v priebehu horenia mení farby. Zdá sa vám to nepredstaviteľné? Dnes už nič nie je nemožné. Na jej dne sa nachádzajú diódy, ktoré sa aktivujú zapálením knôtu. Akonáhle ju zapálite, jej sfarbenie sa začne meniť.

Bez umelých farbív

Ďalšou obľúbenou kategóriou sú sviečky zo včelieho vosku. Vyznačujú sa špecifickou vôňou, ktorá vzniká spojením medu, propolisu i peľu. Vyrábajú sa v rôznych tvaroch a veľkostiach. Ak patríte k ľuďom, ktorým nie je osud tejto planéty ľahostajný, tieto sviečky naozaj oceníte. Pochádzajú totiž z obnoviteľných zdrojov bez umelých farbív a vôní. Výhodou sviečok zo včelieho vosku je, že horia dlhšie ako bežné. Zároveň vyžarujú negatívne ióny, ktoré čistia vzduch a majú priaznivý vplyv na organizmus a dýchacie cesty.

zo-vcelieho-vosku

Gélové sviečky

Zaujímavé sú tým, že sa po zapálení menia na tekutú hmotu. Gél môže byť priezračný, ale aj farebný. Nápaditosť týchto sviečok spočíva v tom, že v nich môžu byť zaliate rôzne miniatúrne predmety. Kamienky či mušličky, sklenené guľôčky alebo suché kvety a mince. Každá drobnosť navodí špecifickú atmosféru.

shutterstock_327025685

Handmade

Vyrezávané sviečky sú zaručene tými najoriginálnejšími, aké ste kedy videli. Každá jedna je totiž vyrobená ručne. Vyrábajú sa postupným ponáraním do farebných voskov, čím sa získa niekoľko rôznych vrstiev. Potom je už len na vkuse výrobcu, aké tvary vytvorí vyrezávaním do sviečky či ako jednotlivé vrstvy ,,poohýba“.

shutterstock_504530212
(IP)
Foto: shutterstock