TOP trendy v bývaní na rok 2017

pred 8 mesiacmi

Štýl vášho domova je každého osobná záležitosť. Nie je však na škodu poznať trendy, ktoré budú vládnuť bývaniu po celý rok. Nemusíte ich hneď všetky uplatňovať naraz, stačí sa inšpirovať.

Vyberte si tie, ktoré vášmu srdcu budú najbližšie.

Zelená je základ

Nezáleží na tom, či je to olivová, jablková, morská alebo mentolová, všetky zelené sú in! Najobľúbenejšou farbou roku 2017 však bude smaragdová. Najjednoduchší spôsob ako jej dať šancu vo svojom príbytku, je zaobstarať si zaujímavý kúsok nábytku práve v tejto farbe.

Svoju sedačku alebo kreslo si môžete dať počalúniť smaragdovozelenou látkou. Dobrou voľbou ako túto farbu uplatniť, je premaľovať časť skrine či kuchynského stola. Dokonalú harmóniu dosiahnete, ak zvyšok interiéru nebude vo výrazných farbách, ale skôr v rôznych odtieňoch bielej, béžovej či sivej.

shutterstock_399594817
Zelená farba v rôznych podobách pripomína prírodu a život. Zároveň je aj fantastickým spôsobom, ako do svojho bývania vniesť pozitívnu energiu a pokoj.

Nástenné umenie

V posledných rokoch sa veľkej obľube tešia najmä rôzne ,, hlášky“ na stenách. V roku 2017 však už otrepané motivačné plagáty (Keep calm &…) nahradia mapy. Od retro máp, ktoré si pamätáte ešte z hodín zemepisu na základnej škole, až po plány metra, mesta alebo akékoľvek iné mapy či plány. Zaujímavo dotvárajú interiér a navyše sú funkčné.

aHR0cCUzQSUyRiUyRnAtZnN0Mi5waXhzdGF0aWMuY29tJTJGNTYzY2UzNjYyYTA5OWEwNzg5MDBhYWJjJTJGX3cuNTQwX3MuZml0XyUyRmVjY2QzMWQ5MjhhNTcxMTEwNWU0NzQyMzVhMjM3Y2Y2LmpwZw==

Čierna a biela

Čierno-biela farebná kombinácia je nadčasová. V interiéri najkrajšie vyznie v podobe čierno-bielych fotografií. Môžete si ich zarámovať a zavesiť na stenu v obývačke alebo v predsieni. Nielenže sa stanú pôsobivými umeleckými prvkami, ale oživia aj vaše spomienky.

cb06410f60e4d467f2badc389f4ff978

Nadýchnite sa Stredomoria

Vlani bola medzi materiálmi obľúbená najmä meď. Tento rok sa nesie v znamení ocele Obzvlášť v čiernom odtieni dodá interiéru nevídaný štýl a eleganciu.

shutterstock_531892663
Korok je úžasný materiál, ktorý sa v roku 2017 znovuzrodí. Môže byť použitý na dlážke, na stene alebo ako kus nábytku. Je ideálny aj pre väčšie otvorené priestory, pretože pohlcuje hluk a v interiéri vďaka nemu nebude žiadna ozvena.

 

(IP)
Foto: shutterstock, homedesign