TOP záhradným trendom tohto roku je jednoduchosť

pred 7 mesiacmi

Dôležitejšie, ako do záhrady investovať veľké množstvo financií, je mať cit pre budovanie kompozície a záhrady ako celku. 


Prekombinované a zbytočne okázalé záhrady nahradí jednoduchosť a s ňou spojený pokoj. Záhrada, ktorá sa snaží napodobniť exotické koncepty a má priveľa do seba nezapadajúcich prvkov, neumožní mysli, aby sa dostatočne odpútala a uvoľnila. 

Ďalším trendom je ekologickejší prístup k záhradníctvu, ktorý sa prejavuje predovšetkým efektívnym narábaním s dažďovou vodou. Mali by sme sa pokúsiť o to, aby jej spotreba v našej záhrade nebola enormná a myslieť na to už pri samotnej výsadbe. 

Návrat k prirodzenosti


Ide o lokálne materiály a rastliny. Drevo na podlahu terasy alebo kamenné múriky už nemusíte voziť zo zahraničia, ale zaujímavejšie je podporiť miestne zdroje i regionálnu históriu. Záujem o miestne rastliny je často veľkou úsporou energie, vody, peňazí aj námahy.

Pri výbere rodinného domu by sa mali záujemcovia v prvom rade poradiť s odborníkom, aby si ujasnili, v akom stave je pôda v ich budúcej záhrade. Ak to prírodné podmienky nedovoľujú, nemôžete očakávať, že vám pôda urodí. 

(IP)
Foto: shutterstock