Usporiadanie stola zvyšuje efektivitu

pred 1 rokom

Ste typ človeka, ktorý sa snaží usporiadať pracovný stôl, ale aj napriek tomu má na ňom neustále neporiadok? Poradíme vám, ako mať stále všetko po ruke bez akéhokoľvek hľadania. Dobrá organizácia stola totiž zvyšuje produktivitu a efektivitu práce. Neveríte? Vyskúšajte a inšpirujte sa našimi radami.

Začnite odstránením všetkých nepotrebných vecí zo stola. Papieriky so starými poznámkami, nezastrúhané ceruzky, nepíšuce perá a pod. Na vašom stole budete mať okamžite viac miesta.

 

shutterstock_299495411

 

Zakladače a farebné označenia

Najväčšiu časť pracovného stola zaberá papierová dokumentácia. Nie náhodou vidíme v obchodoch na predaj mnoho farebných šanónov, zakladačov a samolepiacich papierikov. Všetky tieto náležitosti sú výbornou pomôckou pri správnom usporiadaní vášho stola. Nezabudnite aj na malých pomocníkov ako zošívačka, nožnice, sponky. To na vašom stole jednoducho nesmie chýbať. Skúste si všetko naskladať vedľa seba do malej krabičky, ktorú budete mať na stole vždy k dispozícii.

 

shutterstock_288746588

 

Tri perá

Nezabudnite, že každý pracovník musí mať po ruke minimálne tri píšuce perá. Prečo? Prvé slúži na vypisovanie dokumentov, tuha by mala byť zásadne modrá. Druhé, s čiernou tuhou, by malo byť na zapisovanie najdôležitejších informácií a tretie, opäť s modrou tuhou, pre prípad, že by ostatné dve dopísali. Farebné fixky, zvýrazňovače. Aj to sú dôležité pomôcky pri správnej organizácii pracovných dokumentov. Aby ste ich však na stole nemali porozhadzované, zaobstarajte si stojan na písacie potreby.

Diár ako nástenka

Rovnako dôležitá ako usporiadanie pracovného stola je aj organizácia vášho času. Okrem diára, kam si môžete zaznamenávať najdôležitejšie úlohy dňa, si skúste vytvoriť aj nástenku, na ktorú si môžete nalepiť papieriky s dôležitými informáciami, ktoré budete mať vždy pred očami. Nástenku si spríjemnite fotkami alebo spomienkovými vecami, ktoré vám vyčaria vždy úsmev na tvári.

 

shutterstock_150149918

 

 

Foto: Shutterstock