Útulný domov v zimnom období

pred 10 mesiacmi

Zima nám doslova klope na dvere. Dni sa skracujú, noci predlžujú a v ranných hodinách cítiť už poriadne mrznutie. Čím ďalej tým viac človek túži po leňoší a najradšej by sa skryl pod deku alebo si čítal knihu či pozeral film. Práve v tomto období pociťujeme túžbu zútulniť si domácnosť. Prinášame vám niekoľko tipov ako prečkať zimu a užiť si aj toto chladné počasie. 

 

Pre milovníkov vôní

Zimnú atmosféru navodia predovšetkým príjemné vône, ktoré ovládnu vaše čuchové bunky. Tie si môžete vytvoriť pomocou vonných sviečok, ktoré nielen rozvoňajú váš príbytok, ale vytvoria pravé teplo domova. Okrem toho sú výbornou dekoráciou, ktorá navodí romantickú atmosféru. Ak ste milovníci prírodných vôní, určite sa nechajte zlákať škoricou alebo klinčekmi, ktoré sú vhodné najmä na zimné obdobie. Pripomínajú vianočný čas a rodinnú pohodu.

 

shutterstock_273091712

 

Vankúše na leňošenie

Základom dobrého spánku je kvalitný vankúš. No ak si dáte záležať aj na dekoráciách, doprajte vašej posteli a kreslám práve tieto doplnky. Čim viac, tým lepšie. Nezáleží na tvaroch, ale na ich množstve. V zime ich môžete obliecť do vlnených obliečok, alebo do  motívov pripomínajúcich zimnú krajinu.

 

shutterstock_119870506

 

Zahrejte sa pod dekou

Počas chladných večerov sa obľúbeným bytovým doplnkom stáva deka. Okrem toho, že vás zahreje, môžete ju použiť ako peknú dekoráciu, napríklad v obývačke. Práve ňou docielite útulný vzhľad vášho domova.

 

shutterstock_348562265

 

shutterstock_484777411

 

Vytvorte si intimitu

Okrem sviečok vášmu domovu určite prospejú aj malé lampičky. Tie dodajú miestnosti intimitu a väčší pocit útulnosti.

 

shutterstock_230112490

 

Foto: shutterstock