V košickom Starom Meste spustili predaj bytov

pred 1 rokom | PR článok

Projekt Mlynská bašta  v centre Košíc na rohu ulíc Továrenská a Štefánikova, prinesie 134 jedno- až štvorizbových bytov v dvoch bytových domoch. Predaj bytov bol spustený dnes so špeciálnymi uvádzacími cenami, ktoré platia do konca augusta tohto roku. Prevedenie bytov bude mimoriadne kvalitné. Projekt vznikne na území chránenej mestskej pamiatkovej rezervácie. Historický objekt Mlynskej bašty sa nachádza priamo medzi bytovými domami.

 

Projekt predstavuje spojenie moderného, nadštandardného bývania a lokality so zaujímavou históriou v košickom Starom Meste. Výmery jedno- až štvorizbových bytov začínajú na 34 m². Najväčší byt má rozlohu 115 m². Súčasťou každého bytu je balkón, lodžia alebo terasa.

 

Najvyšší energetický štandard v Košiciach

Projekt je vyhotovený v najvyššom energetickom štandarde, A1, ktorý doposiaľ nespĺňala žiadna iná košická novostavba. Parkovacie miesta sa nachádzajú pod bytovými domami v prekrytom exteriéri alebo v podzemnej garáži. Kompletný predajný servis projektu zabezpečuje realitná kancelária XX REAL Košice, vrátane služieb hypotekárneho poradcu pod značkou Hypocentrum. „Sme radi, že môžeme byť súčasťou projektu, kde developer len nestavia byty, ale aj citlivo obnovuje kultúrne pamiatky. Vďaka tomu môžu byť v budúcnosti dostupné pre všetkých ľudí,“ hovorí Ing. Ján Gondžur, manažér realitnej kancelárie XX REAL Košice, ktorá je partnerom predaja.

 

Mlynska-basta_exterier_2 Mlynska-basta_exterier_1

 

Národná kultúrna pamiatka za plotom

Spoločnosť Cresco Group odkúpila pozemky okolo Mlynskej bašty od predchádzajúceho majiteľa v lete minulého roku. „Veríme, že Košičania ocenia projekt Mlynskej bašty, a to nielen ako naši klienti, budúci majitelia bytov, ale aj ako ľudia, ktorí denne chodia okolo zanedbaného areálu za plechovým plotom a možno ani netušia, že ukrýva národnú kultúrnu pamiatku. Mimoriadne zaujímavá poloha v centre mesta, nadčasová architektúra a kvalitné vyhotovenie sú hlavné atribúty projektu, ktorý pozdvihne túto vzácnu lokalitu v Starom Meste,“ hovorí Ján Krnáč, výkonný riaditeľ Cresco Group.

 

Mlynska-basta_interier_4i Mlynska-basta_interier_3i

 

Vrátia život Mlynskej bašte

Do okolia Mlynskej bašty sa po rokoch chátrania vo verejnosti neprístupnom, oplotenom priestore, konečne vráti život. Historické objekty prejdú rekonštrukciou a stanú sa súčasťou života obyvateľov projektu Mlynská bašta. Zároveň budú voľne prístupné aj pre všetkých Košičanov a návštevníkov mesta. Výsledná podoba a funkcia historických objektov po rekonštrukcii bude výsledkom úzkej spolupráce s miestnymi organizáciami a Krajským pamiatkovým úradom v Košiciach.

Projekt Mlynská bašta sa momentálne nachádza v procese získavania stavebného povolenia. S výstavbou by radi začali na jeseň tohto roku. Doba výstavby je plánovaná na 24 mesiacov. Dokončenie bytových domov a ich kolaudácia by mala prebehnúť v druhej polovici roku 2018.

Kompletný cenník si môžete pozrieť na webovej stránke projektu Mlynská bašta

 

Mlynska-basta_interier_2i

 

(KUS)
Ilustračné Foto: MB