Vďaka týmto dekám vám zima určite nebude

pred 9 mesiacmi

Každý, kto sa chce vo svojom byte či dome cítiť naozaj ako doma, by mal starostlivo zvážiť výber každého jedného doplnku. Neoddeliteľnou súčasťou interiéru, ktorý vaše bývanie zútulní, je deka.

Ak túžite po prikrývke, ktorá nielen zahreje, ale zároveň vyvoláva silné emócie či oživí spomienky, ideálnou voľbou je pre vás ,,fotodeka“ alebo odbornejšie – deka s fotopotlačou. Stačí si len vybrať tie najkrajšie fotografie a v špecializovanej predajni vám ich na deku vytlačia, presne podľa vašich predstáv.

deka-s-fototlacou

 

A čo tak patchwork?

Kreativite sa medze nekladú, v prípade, že túžite po vlastnoručne vyrobenej patchworkovej deke. A čo to vlastne je? Patchwork je unikátna metóda na výrobu textilných doplnkov, ktorá je založená na zošívaní malých, rôznofarebných kúskov látky tak, aby spolu vytvorili väčšie geometrické vzory. Výsledný patchwork môžete zošiť s ľubovoľnou látkou a na záver ozdobne prešiť drobnými farebnými stehmi.

patchwork
Tí ,,najzamrznutejší“ určite najviac ocenia nápaditú deku s rukávmi. Nielenže vám s touto dekou nebude zima, ale môžete sa vďaka nej aj bez obmedzení pohybovať. Pracovať na notebooku, čítať si knihu alebo popíjať čaj a zároveň byť prikrytý dekou, nebolo nikdy jednoduchšie.

snug-snug-3Vráťte sa do detských čias

A na záver jeden malý úlet. Vedeli ste, že existujú deky, ktoré pripomínajú chvost morskej panny? Rozprávkovou bytosťou sa stanete hneď ako si do nej vleziete. Nielenže si ju môžete sami uštrikovať či uháčkovať, dá sa rýchlo a ľahko kúpiť aj z Internetu.

mermaid-blanket-faceboook
(IP)
Foto: shutterstock, facebook