Vianočné dekorácie na okno

pred 10 mesiacmi

Vianoce sa nezadržateľne blížia a s nimi prichádza aj čas vyzdobiť si domov podľa našich predstáv, aby sme mohli prežívať tú pravú vianočnú atmosféru. Zdobiť sa dá interiér, veľmi efektne však vyzerajú vianočne vyzdobené okná. Výzdobou potešíte nielen seba, ale určite aj susedov.

Keďže je už po mikulášskych oslavách, pokojne sa môžete začať venovať aj tejto činnosti. V obchodoch je množstvo vianočných dekorácií, stačí si iba poriadne premyslieť, čo by ste v oknách chceli mať.

Stojí za zváženie, či uprednostníte bezpečnú svetelnú reťaz z obchodu alebo stavíte na romantické sviečky. Tie však odporúčame zapáliť iba ak ste v ich blízkosti a po byte vám nepobehuje neposedné zviera.

Ak máte záľubu v maľovaní, kúpte si farbu na sklo a vyčarujte nádherné vianočné motívy. Ak vám ale chýba pri maľovaní tvorivosť či zručnosť, veľa šablón nájdete aj na internete. Tie vám určite pomôžu. Inšpirovať sa môžete aj našimi tipmi.

shutterstock_478412707

Do rohu okna postavte vianočnú ružu a pridajte množstvo drobností, hviezdičiek, tenkú reťaz a ak vám to podmienky vo vašom byte dovoľujú, môžete zapáliť aj maličké sviečky.

 

shutterstock_491793613

Veľmi efektný môže byť aj stromček zo škatúľ. Ozdobiť ho môžete ručne vyrobenými ozdobami či hviezdičkami.

 

shutterstock_353202035

Svetelné dekorácie sú vždy pekné. Osviežiť sa dajú napríklad plyšovou hračkou, ktorej dáte “vianočný vzhľad”. Čiapočka a šálik pristanú každému mackovi čí psíkovi.

 

 

(JV)
Foto: shutterstock