Viete ako si správne usporiadať šatník?

pred 1 rokom

Určite sa vám naskytla situácia, keď ste stáli pred svojím šatníkom a povedali ste si známu vetu ,,nemám, čo na seba“, aj napriek tomu, že vaša skriňa je prepchatá oblečením. Problém nie je v tom, že by ste nemali dostatok módnych kúskov, ale jednoducho v nej máte neporiadok. Ako si však šatník zorganizovať, aby sa vám oblečenie už nezapatrošilo? Poradíme vám.

 

Tričká do komínkov

 

Mániou či už mužov alebo žien je nakupovanie tričiek. Každý človek na svete v priemere vlastní okolo dvadsať kusov tohto druhu oblečenia. Je prirodzené, že človek siahne stále po tom, čo sa nachádza navrchu tzv. ,,komínka“. Naša prvá rada spočíva v tom, že po vyžehlení si tričká neukladajte na tie menej nosené. Skúste ich dať naspodok.

 

shutterstock_404207221

 

Topánky do botníka

 

Vraví sa, že čo oči nevidia, srdce nebolí. Pri usporiadaní šatníka platí niečo podobné. Čo naše oči nevidia, to nenosíme. Mnoho žien necháva topánky v krabiciach z nákupu. Nie je to najlepšia voľba. Skúste si zabezpečiť botník a topánky si pekne poskladať vedľa seba. Budete mať väčší prehľad a určite nebudete siahať iba po tých, ktoré nosíte každý deň.

 

shutterstock_140743294

 

Kabelky ako knihy

 

Listové kabelky, veľké kabelky ako nákupné tašky, príležitostné kabelky. Pristihli ste sa už pri tom, že aj keď v šatníku vlastníte okolo desiatky kabeliek, nosíte iba jednu? Ak áno, je ten najvyšší čas ich poskladať vedľa seba ako knihy. Budete mať väčší prehľad nielen o farebnej škále, ale môžete si ich ľahšie skombinovať so svojím outfitom.

 

shutterstock_396857407

 

Ťažšie veci naspodok

 

Nikdy nemiešajte letné oblečenie so svetrami či pulóvrami. Blúzky alebo tričká z ľahšieho materiálu sa vedia medzi ťažšími kúskami veľmi rýchlo stratiť. Najťažšie oblečenie dajte naspodok a na vrch poukladajte kúsky určené na teplejšie obdobie. Nielenže vám ,,komínok“ nespadne, ale vaše tričká sa medzi svetrami nestratia.

 

shutterstock_138828500

 

Nezabudnite na vešiaky

 

Šaty a sukne sú špecifický druh oblečenia, ktorý by sme mali mať zavesený na vešiakoch. Prečo? Jednoducho preto, aby sa nám nepokrčili. Vešiaky rovnakého druhu nám zabezpečia prehľad v našej skrini a nič nám z nej nebude vyčnievať. Pri kabátoch zvoľte vešiaky s hrubšími ramienkami.

 

 

Rada na záver

 

Ak ste niečo na sebe nemali viac ako dva roky, vyraďte tieto kúsky zo svojho šatníka a venujte ich napríklad na charitu. Je viac ako pravdepodobné, že toto oblečenie už nevynosíte.

 

 

 

 

Foto: shutterstock