Vyberte si správny konferenčný stolík

pred 1 rokom

Sedacia súprava vo vašej obývačke si priam žiada, aby ste k nej postavili stolík. Na odkladanie časopisov, kníh, alebo na položenie šálky kávy, prípadne menšieho pohostenia, ak k vám zavíta návšteva. Čím sa treba pri jeho výbere riadiť a aký typ sa hodí do vašej obývačky? Poradíme vám!

Veľkosť a tvar

 

To sú dva základné parametre, ktoré by vám mali dopomôcť k správnemu výberu. Stolík by nemal byť príliš široký, musí sa totiž dať okolo neho ľahko prejsť popri sedačke a kreslách. Zároveň by nemal byť ani príliš vysoký, ideálny je vo výške vašich kolien v sede. Dôležitý je, samozrejme, aj tvar stolíka. Obľúbené sú oválne stolíky bez hrán, najmä z hľadiska bezpečnosti. Ak to však nepreženiete s veľkosťou, vhodný je aj klasický hranatý, s obdĺžnikovým alebo štvorcovým tvarom. Tvar a veľkosť zvoľte predovšetkým na základe dostupného miesta v izbe, ale aj podľa vašej potreby odkladacieho priestoru. Dávajte si pozor aj na to, aby stolík nepresiahol dĺžku sedačky. Každopádne, akýkoľvek výber je predovšetkým otázkou vášho vkusu.

 

shutterstock_49855624

 

shutterstock_177006836

Moderný štýl vs. klasika

 

Ak túžite po modernom vzhľade obývačky, doplňte ju originálnym konferenčným stolíkom. Tak vyznieva napríklad kombinácia kovu, dreva alebo plastu so sklom. Namiesto číreho skla siahnite po iných farbách, napríklad aj po tmavých, ktoré na konferenčnom stolíku určite vyznejú zaujímavo. Riadiť sa môžete aj zásadou, že k výraznejšej sedačke vyberiete nenápadný stolík a opačne, ak máte radi sedačku v nevýrazných farbách, oživte ju originálnym stolíkom. Určite sa navzájom vkusne doplnia. Výbornou voľbou sú aj klasické konferenčné stolíky, ktoré sa svojím jednoduchým dizajnom hodia do akejkoľvek obývačky. Atypický či klasický, pri výbere nezabúdajte na jeho praktickosť.

 

shutterstock_174232253

 

shutterstock_230744890

Vyrobte si stolík sami

 

Ak aj vy patríte k ľuďom, ktorým sú najviac blízke vlastnoručne vyrobené doplnky či nábytky, neváhajte ani chvíľu. Použiť môžete debničku, starý kufor, klát alebo v súčasnosti veľmi populárne palety. A originálny konferenčný stolík je na svete. Stačí, ak ste zručnejší s kladivom, klincami, brúskou, so štetcom a s farbami. Nezabúdajte, že takto vyrobený stolík viete použiť nielen v obývačke, ale aj na záhrade, balkóne či terase.

shutterstock_375209830

 

 

Mária Dunajčanová
Foto: shutterstock