Vyrobte si deku z denimu

pred 8 mesiacmi

Ak patríte k ľudom, ktorí neradi vyhadzujú staré oblečenie, ale radšej sa zamýšľate nad tým ako ho ešte využiť, ponúkame vám zopár užitočných tipov.

Džínsovina je vhodný materiál na tvorbu zaujímavých prvkov do vašej domácnosti. Ak máte staré rifle, rifľové bundy či vesty, ktoré sa už nechystáte nosiť, zhromaždite si ich na jedno miesto a začnite tvoriť.

Zamerajte sa na kontrasty

Ak túžite po štýlovej a originálnej prikrývke či prehoze na posteľ, najlepšie bude, ak si starú džínsovinu pomeriate a krajčírskou kriedou si naň nakreslíte rovnaké štvorce. Tie potom povystrihujete a rovnaký postup môžete opakovať na ďalšom starom kúsku oblečenia.

Keď sa vám zdá, že už máte štvorčekov dosť, usporiadajte ich na podlahu alebo na stôl, tak ako ich chcete zošiť. Najefektívnejšie bude vaša prikrývka vyzerať, keď sa zameriate na kontrasty a detaily. Svetlé štvorčeky skombinujte s tmavšími, po prípade aj s čiernou rifľovinou. Ak chcete, aby bola vaša deka teplejšia, kúsky denimu prišívajte priamo na bavlnený podklad.

Kreatívni ľudia, pre ktorých je zošívanie štvorcov veľmi jednoduché, si môžu z džínsoviny vystrihnúť aj iné geometrické tvary rôznych veľkostí a pospájať ich do zaujímavých obrazcov.

zdroj facebook

Denimová kabelka či šatka?

Pre tých, ktorým sa táto technika recyklácie starého oblečenia zapáčila, sú tu aj ďalšie možnosti. Podobným spôsobom ako prikrývku, si môžete vyrobiť aj šatku alebo si kúskami denimu obšiť aj vankúš. Originálnu kabelku jednoducho získate s použitím starých rifľových nohavíc. Postačí vám z nich len časť od pása po sedaciu časť, zvyšok môžete odstrihnúť. Spodok kabelky môžete, ak chcete, vystužiť a potom zošiť. Rúčku kabelky vytvoríte z pásu nohavíc alebo z nohavicovej časti.

shutterstock_273149441

(IP)
Foto: shutterstock