Vyrobte si pôsobivý svietnik, ktorý vám budú všetci závidieť

pred 9 mesiacmi

Sviatky sú v plnom prúde. A to je najvyšší čas na to, aby ste si vytvorili štýlový a jednoduchý svietnik za pár minút. Postačí vám koňakový pohár, gumičky a mliečne sklo v spreji.

Postup je veľmi jednoduchý. Vezmite si pohár a z vonkajšej strany naň ľubovoľne natiahnite gumičky. Potom pohár nastriekajte matným sprejom (efekt mliečneho skla v spreji), ktorý sa dá kúpiť v každom obchode s farbami. Nechajte ho zaschnúť približne na desať minút. Potom nastriekajte ešte jednu vrstvu a opäť chvíľu počkajte. Keď ste si už istí, že sprej dobre zaschol, gumičky môžete dať opatrne z pohára preč.

Ak chcete takto ozdobený pohár používať ako svietnik, môžete doň vložiť čajovú sviečku a tešiť sa zo svojho originálneho počinu. Okolo pohára skúste umiestniť zelené konáriky a celé zátišie ozdobiť farebnou stuhou. Fantázii sa medze nekladú.

svietnik

 

Ak však chcete pohár aj naďalej používať na to, na čo bol primárne určený, budete potrebovať tmel v spreji, ktorý povrch farebne ustáli a dlhodobo ho ochráni pred vodou.

 

(IP)
Foto: shutterstock