Vyrobte si strašiaka z tekvice

pred 11 mesiacmi

Ostáva už len niekoľko dní do sviatku duchov a strašidiel s názvom Halloween, ktorý sa slávi 31. októbra. Jeho najväčším symbolom je tekvica. Potešte svoje ratolesti a vyrobte z nej strašiaka, ktorý sa bude vynímať vo vašej domácnosti. 

Aj keď je Halloween americký sviatok, v posledných rokoch sa udomácnil aj v našich končinách. Prečo si teda nespríjemniť večer vytvorením strašiaka? Prezradíme vám jednoduchý postup.

 

tekvica1

 

Ako začať…

Potrebujete tekvicu podľa vlastného výberu, nôž, lyžicu a fixku. Pri výbere tekvice je ideálne, aby mala rovnomerný tvar. Základom je oranžová farba a hladký povrch. Pri vyrezávaní tekvice je podstatné, aby ste mali dostatočne ostrý nôž. Zoberte si fixky a na tekvici načrtnite motív tváre a poklop, ktorým ju budete po vydlabaní prikrývať. Teraz môžete začať s rezaním.

 

tekvica4

 

Nezabudnite na sviečku

Dbajte na to, aby horný poklop nebol príliš malý, inak by ste sa pri vyberaní vnútra a jadierok poriadne natrápili. Odstráňte vrch a pomaly vydlabte vnútornú časť tekvice, pomocou lyžice. Ak to už máte hotové, pomaly vyrezávajte načrtnutý motív (tvár). Odrežte spodnú časť približne o 0,5 centimetra, aby tekvica nepadala. Do vnútra dajte sviečku, zapáľte a tekvicový strašiak je hotový.

 

tekvica3

 

Náš tip: Na predĺženie životnosti môžete tekvicu postriekať lakom na vlasy a zvnútra ju natrieť vazelínou.

 

tekvica

 

Foto: shutterstock